Savivaldos rinkimuose pradeda balsuoti rinkėjai namuose

Lietuva
Žygimantas Gedvila/BNS nuotr.
Milena Andrukaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Penktadienį savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose pradeda balsuoti rinkėjai namuose, taip pat paskutinę dieną vyksta balsavimas specialiuosiuose paštuose.

Teisę balsuoti namie turi per 571 tūkst. rinkėjų šalyje, o tam užsiregistravo apie 100 tūkst. rinkėjų, BNS informavo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovė Indrė Ramanavičienė.

Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės, taip pat rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų. Balsavimas namuose vyks penktadienį ir šeštadienį.

Penktadienį taip pat tęsiamas trečiadienį prasidėjęs balsavimas specialiuosiuose paštuose: ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose, bausmių atlikimo vietose.  

Sekmadienį į savo savivaldybės rinkimų apylinkę atvykti negalintys rinkėjai nuo antradienio iki ketvirtadienio turėjo galimybę balsuoti iš anksto. Išankstinis balsavimas vyko visoje Lietuvoje savivaldybių patalpose, didžiuosiuose miestuose buvo įrengta papildomų balsavimo vietų. 

Pagrindinę rinkimų dieną sekmadienį bus balsuojama rinkimų apylinkėse, jos darbą pradės 7 val. ryto ir veiks iki 20 val. vakaro. 

Iš viso savivaldybių tarybų ir merų rinkėjų sąrašuose įrašyti 2 mln. 385 tūkst. 262 rinkėjai. Šiuose rinkimuose ketverių metų kadencijai renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų.

VRK duomenimis, dėl šių mandatų varžosi 13 tūkst. 797 kandidatai, 433 iš jų siekia merų postų.