PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2019 m. Rugpjūčio 23 d. 13:28

Savininkas užsienyje – sąskaitos Jurbarke: daugiabučio bendrijos pagalbos prašymas

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


95956

„Mūsų laiko“ redakciją pasiekė DNSB „Neris“ (Valančiaus g. 2, Jurbarkas) pirmininkės Irenos Rukšnaitienės pagalbos prašymas. Kiekvieną mėnesį į pašto dėžutę, priklausančią vienam daugiabučio buto savininkui, kuris jau keleri metai net nebegyvena Lietuvoje, pasiekia šūsnis įvairiausio pobūdžio laiškų. Moteris teigia nebežinanti kur kreiptis, kad šie laiškai nebekeliautų į Valančiaus gatvėje esantį daugiabutį, ir ką su jais daryti, nes su vyru, kuris anksčiau įsigijo minėtąjį butą, susisiekti galimybės nėra.

Atkeliauti suviliojo meilė?

Dar 2015 m. viename iš Jurbarko daugiabučių apsigyveno anglų tautybės vyras N. D. (vyro vardas ir pavardė redakcijai žinomi). Kaip pasakoja DNSB „Neris“ pirmininkė I. Rukšnaitienė, vyriškį Lietuvoje apsigyventi pakvietė viena iš daugiabutyje gyvenančių moterų, kaip neoficialiai kalbama, suviliota vyro turtų. Apie 65-erių metų N. D. – buvęs kariškis, kas mėnesį gaunantis solidžią pensiją, kuri skiriama buvusiems karininkams. Deja, veikiausiai paveikta karinių išgyvenimų, vyro psichinė sveikata buvo pakrikusi jau prieš kurį laiką. Naujoji širdies draugė, parsivežusi N. D. į Lietuvą, jį po kiek laiko paliko.

Neturėdamas kur apsigyventi, vyras nutarė nusipirkti butą. Sumokėjęs tam tikrą sumą už gyvenamąsias patalpas Valančiaus g. 2, N. D. tapo pilnateisiu namo gyventoju. Tačiau pirkimo-pardavimo sutartis pas notarą patvirtinta nebuvo dėl N. D. psichinio sutrikimo. Vyro advokatas šį sprendimą apskundė ir 2016 m. teismo procese butas buvo priteistas vyriškiui.

Naujas savininkas – nauja tvarka

Įsigijęs butą vyras pradėjo jame remontą. I. Rukšnaitienės pasakojimu, buvo griaunama viskas: „Sienos, grindys, pertvaros... kas išgriaunama – išgriovė. Tokius darbus ėmė vykdyti ir nakčia“ – prisimena daugiabučio bendrijos pirmininkė.

Vėliau sekė įvairiausios keistenybės: vyras ėmė kurti ir kabinti melagingus skelbimus ir juos kabinti ant daugiabučio sienų ar šalio jo stovinčių automobilių. Mėginant neleisti jam taip elgtis, vyras tapdavo agresyvus. „Kas antrą dieną kviesdavom policiją. Laimei, jos jis prisibijojo“ – pasakoja I. Rukšnaitienė.

„Buvo gal sausio mėnuo, kai pastebėjom, kad bute labai stipriai rasoja langai. Išsigandom. Iškvietėm gaisrinę, policiją. Jiems atidarius buto duris pamatėm, kad visą laiką buvo atsuktas karštas vanduo. Butas tapo, tarsi, pirtimi“ – prisimena moteris. Pats buto savininkas jau buvo dingęs. Nuo šio įvykio butas ir stovi nebenaudojamas.

Pašto dėžutė kasdien „atakuojama“

Kaip pasakoja I. Rukšnaitienė, po paskutinio incidento bute išjungta elektra, šildymas, vandentiekis. N. D. dar kurį laiką gyveno Lietuvoje – persikėlė į Šakių rajoną. Vėliau, daugiabučio bendrijos žiniomis, vyras perduotas Jungtinės Karalystės ambasadai ir buvo perkeltas gyventi į šią šalį.

Nuo vyro išsikraustymo praėjo jau keleri metai, tačiau buto, kuriame jis anksčiau gyveno, pašto dėžutė nuolatos pilna įvairiausių laiškų. Jų turinys nėra aiškus, visi jie neatplėšti, tačiau siuntėjai vis tie patys – UAB „Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras“, AB „Kauno energija“, gausybė „Jurbarko komunalininko“ laiškų. Galime tik spėti, kad šiuose siuntiniuose sąskaitos ir raginimai susimokėti buto išlaidas.

Moteris sako prieš kurį laiką kreipėsi į laiškus siunčiančias įmones ir pranešė, kad vyras, kuriam jie adresuoti, jau seniai Valančiaus g. 2 nebegyvena, yra emigravęs į Jungtinę Karalystę. Po šio pranešimo laiškai kurį laiką nustojo keliauti į pašto dėžutę, tačiau neseniai vėl pasirodė. „Nesuprantu kokiu tikslu yra siunčiami tie laiškai. Už jokias paslaugas nėra mokama, žmogaus čia nėra, niekas nenaudojama... kam tų laiškų reikia?“ – svarsto I. Rukšnaitienė.

Laiškų nesiųsti NEGALI

Kaip „Mūsų laikui“ komentavo UAB „Jurbarko komunalininko“ darbuotoja, įstaiga laiškų nesiųsti negali. „Mes nesame gavę jokio gyventojo pageidavimo, kad sąskaitos nebebūtų siunčiamos. Mes negalim jų nesiųsti, jei kažkada buvo pasirašytas prašymas gauti popierines sąskaitas. Juk nežinom, kur jis dabar, ar grįš, ar ne“ – pasakoja UAB „Jurbarko komunalininkas“ darbuotoja.

Jei norą, nebegauti popierinių sąskaitų, būtų išreiškęs pats N. D., jos jau seniai nebebūtų siunčiamos į pašto dėžutę. Nesvarbu kur žmogus gyvena, kad ir užsienyje, sąskaitos jį pasiektų elektroniniu būdu. Tačiau šiuo metu UAB „Jurbarko komunalininkas“ yra gavęs tik daugiabučio bendrijos pirmininkės pageidavimą nustoti siųsti laiškus į Valančiaus g. 2 esantį butą. „Toks prašymas negalioja. Jei šiuos reikalus tvarkytų pačio vyro įgaliotas asmuo, mes tai sutvarkytume“ – sako darbuotoja.

Tačiau, DNSB „Neris“ dar gali šią problemą išspręsti. „Jeigu jie žino, kas šiam asmeniui atstovauja, gali atvykti pas mus ir mums pranešti, kadangi mes jokių duomenų apie šį žmogų neturime, nežinome, kur jis yra. Tada galbūt bus galima sugalvoti kažkokią išeitį“ – komentuoja UAB „Jurbarko komunalininkas“ darbuotoja.