Savanorystė keičia pasaulį

Šiauliai
Didždvario gimnazijos nuotrauka
Rasa Zvilnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Jau ketvirtus metus Visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Šiaulių Didždvario gimnazijos mokinių savanorių grupė prieš smurtą vykdė jaunimo iniciatyvų projektą „Būk savanoris – keisk pasaulį“.

Pagrindinės projekto veiklos – savanoriški užsiėmimai VŠĮ „Gelbėkit vaikus“ Šiaulių vaikų dienos centre, Šiaulių Šv. Apaštalo Petro ir Pauliaus katedros parapijos vaikų dienos centre ir Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų centro padalinyje.

2017 m. gegužės-liepos, rugsėjo-gruodžio mėn. savanoriai ne tik bendravo ir bendradarbiavo su dienos centrų lankytojais, kartu su jais ruošė pamokas, organizavo renginius, diskutavo, ką jie jaučia, atlikdami savanorišką veiklą. Gimnazistai pasakojo, kad savanorystė pakeitė jų pasaulėžiūrą, patirti išgyvenimai augino jų asmenybę.

Savanoriai dalyvavo „Maisto banko“ akcijoje, kurios metu surinkti produktai buvo skirti Šiaulių šv. Apaštalo Petro ir Pauliaus katedros parapijos vaikų dienos centrui; ruošė renginio „Moliūgų šventė 2017“ programą, vaikams organizavo moliūgų pjaustinėjimo užsiėmimus – dekoruoti moliūgai pristatyti parodoje Ch. Frenkelio vilos kieme. Dar viena iniciatyva, kurioje dalyvavo gimnazijos savanoriai – nacionalinis solidarumo bėgimas „Junkis! Bėk! Padėk!“. Kiekvienas Solidarumo bėgimo dalyvis savo artimųjų rate ieškojo rėmėjų – žmonių, kurie sutiktų skirti tam tikrą, priimtiną sumą už kiekvieną nubėgtą simbolinį kilometrą. Parama buvo skirta vaikų dienos centrų lankytojams.

VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Šiaulių vaikų dienos centras šventė savo 20 metų jubiliejų. Savanoriai kartu su dienos centro vaikais parengė gimtadienio minėjimo programą, kūrė Svečių atsiliepimų knygą. Suorganizuotame renginyje dalyvavo centro lankytojai, svečiai: Šiaulių miesto meras, Švietimo skyriaus atstovai, kitų dienos centrų vadovai.

Įgyvendindami projektą „Būk savanoris – keisk pasaulį“, jaunuoliai ne tik pajuto savanorystės svarbą, bet ir atskleidė savo gebėjimus, suprato, kad kiekvienas poelgis, pagalbos žingsnis keičia aplinkinių gyvenimus.

Socialinė pedagogė Danguolė Naraveckienė, Šiaulių Didždvario gimnazija