PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 15 d. 10:20

Savaitė be vandens miesto centre: situaciją apsunkino pastato konstrukcija

Šiauliai

Šiaulių bulvaras. Vilniaus g. 138. A. Rutkausko / „Etaplius“ nuotr.

Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt


212791

Šiaulių miesto centre gyvenantys gyventojai susidūrė su vandentiekio problemomis. Dėl vamzdyno avarijos, gyventojams teko verstis be vandens ilgiau nei savaitę. Namo administratorius tikina, kad pastatas senas, nėra techninių brėžinių, todėl rasti problemą ir ją sutvarkyti be galo sudėtinga.

Trūko vamzdis

Į portalo „Etaplius“ redakciją paskambinę Vilniaus g. 138 pastate gyvenantys žmonės pasakojo, kad po vandentiekio avarijos be vandens kenčia ilgiau nei savaitę. Pasak žmonių, dėl trūkusio vamzdžio buvo užlietas rūsys, tačiau avarijos likviduoti taip greitai nepavyko. Žmonės skundėsi, kad darbuotojų nemato, darbai tarsi nevyksta, nėra aišku, kada problema bus išspręsta.

„Gyvenu ketvirtame aukšte, prižiūriu senyvo amžiaus mamą, be vandens vandens tiek laiko būti sunku. Butų čia tik dešimt, bendrijos įkurti neapsimoka, nežinau, ką reikia daryti“, – skundėsi viena iš namo gyventojų.

Nėra brėžinių

Kaip portalui „Etaplius“ aiškino šį daugiabutį administruojančios bendrovės „Šiaulių būstas“ vadovė Roma Janušonienė, problemos likvidavimą apsunkino daug priežasčių, tačiau esminė tai, kad pastatas yra senos statybos, sienos storos, rūsiai įrengti labai giliai.

„Namų sienos gal pusė metro, nėra brėžinių, nežinome, kur eina vamzdynas. Rūsiai įrengti kaip slėptuvės karo atvejui, šešių metrų gylyje. Mūsų meistrai kol nustatė problemos vietą, bet kol dar iki jos pavyks prisikasti. Gerai, kad viskas vyko ne žiemą, priešingu atveju būtų neįmanoma“, – aiškino pašnekovė.

Prašymas gyventojams

Pasak daugiabučio administratorės, darbininkams problemos ieškoti teko apsilankant kituose gretimuose pastatuose. Šioje vietoje į vieną pastatą sujungti keturi daugiabučiai. Tokių panašių avarijų ir problemų dėl pastato konstrukcijų ne dažnai, bet pasitaiko. Situaciją palengvintų tai, kad jeigu gyventojai vykdo remontus, leistų būsto administratoriaus inžinieriams susipažinti su esamomis vandentiekio ir kitomis sistemomis.

„Jeigu jau griaunamos sienos ar vamzdynai, informuokite mus, inžinieriai atvyks, užfiksuos vamzdynus, ateityje nekils klausimų, kur koks vamzdis yra išvestas. Dabar santechnikai atsiardo kiek jiems reikia, pakeičia klozetą ar kriauklę, užmauna naują vamzdį ant seno ir užmūrija. Tai klausimas, kiek toks sujungimas laikys“, – teigė R. Janušonienė.