Sausio 21-oji – Tarptautinė sportinių kelnių diena

crop-people-warming-up
Šiauliai
Freepik.com nuotr.
Rimantė Šešeikaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Tarptautinę sportinių kelnių dieną viso pasaulio žmonės yra raginami dėvėti sportinius kostiumus ir pamiršti oficialią aprangą. Prie šios idėjos jau ne pirmus metus jungiasi ir naujienų portalo Etaplius.lt komanda bei ragina prisijungti savo skaitytojus. Šiais metais sportinių kelnių diena turėtų būti minima sekmadienį, todėl kviečiame ją paminėti penktadienį (01-19) arba pirmadienį (01-22).

Sportinių kelnių istorija

Sportinių kelnių istorija prasidėjo dar 1882 m., kai Emilė Kamusetė (Émile Camuset) Entzheime, Prancūzijoje įkūrė drabužių įmonę aktyviems žmonėms „Le Coq Sportif“.

1920-aisiais buvo išrastos pirmosios sportinės kelnės. Lanksčios ir patogios kelnės, visų pirma, buvo skirtos sportininkams, tačiau sportinių kelnių paskirtis per daugelį metų labai pasikeitė.

Pirmosios sportinės kelnės buvo paprastos, megztos, pilkos spalvos, trikotažo tipo kelnės, leidžiančios sportininkams patogiai išsitiesti ir bėgioti. Šio tipo kelnės greitai pasiteisino ir nuo tada tradiciškai sportinės kelnės buvo gaminamos iš medvilnės, dažniausiai pelenų pilkos spalvos.

Bus minima tik 14-tą kartą

Sportinių kelnių diena buvo pradėta minėti tik 2010 metų sausio 21 dieną. Tokią dieną minėti nuspręsta norint išreikšti dėkingumą ir pagarbą šių kelnių išradėjai ir pačioms kelnėms.

Kadangi sportinės kelnės asocijuojasi su laisvumu, patogumu ir sportu, šią dieną rekomenduojama praleisti laisvai.

Tarptautinė sportinių kelnių diena taip pat skirta pailsėti nuo įtempto gyvenimo ritmo. Šią dieną dėvėdami sportines kelnes parodysite, kad esate atviras pokyčiams ir norite atitrūkti nuo uniforminio gyvenimo būdo.

Etaplius.lt redakcija jau antrus metus iš eilės taip pat prisideda prie šios dienos minėjimo.  Portalo Etaplius.lt bei savaitraščio „Etaplius“ darbuotojai šią dieną mini ateidami apsirengę sportiniais drabužiais.

Visa komanda vienbalsiai pritaria, kad tokia diena praskaidrina kasdienybę, nuteikia pozityviai, suteikia laisvumo pojūtį.