PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Sausio 13 d. 08:55

Sausio 13-osios įvykius Kaune menantis pareigūnas E. Dubauskas: „Nupasakoti sunku – tai reikėjo išgyventi“

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


161498

1991 m. sausio 13 d. daugybė žmonių, parodydami solidarumą ir drąsą, stojo ginti atkurtos Lietuvos nepriklausomybės. Tarp jų – ir policijos pareigūnai, gynę, saugoję, padėję stiprėti ir kilti valstybei, bandančiai atsitiesti.

Susitelkimą, ryžtą pareigūnai rodė ne tik sostinėje, bet ir Kaune, kur taip pat reikėjo palaikyti tvarką, stebėti situaciją, saugoti strateginius objektus. Vienas jų – Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Nusikalstamų veikų eismo saugumui tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Eugenijus Dubauskas, kuris dalinasi prisiminimais apie sausio įvykių akimirkas Kaune, kupinas nerimo, įtampos, bet tuo pačiu – vienybės, laisvės ir vilties.

E. Dubauskas prisimena:
Po tarnybos kariniame jūrų laivyne ieškojau darbo. Tvarka, drausmė, uniforma – prie to jau buvau pripratęs. Taip įsidarbinau Kauno Valstybinėje automobilių inspekcijoje. Kolektyvas buvo patyręs, tvirtas, su tradicijomis. Buvo iš ko pasimokyti. Palaikėme draugiškus tarpusavio santykius. 1991 metų sausį jau šeštus metus dirbau Kelių patrulinės tarnybos inspektoriumi. Pagrindinė mūsų užduotis buvo stebėti ir pranešinėti apie kariškių judėjimą, saugoti Kauno televiziją. Tuo pačiu ir eismą prižiūrėjome, įvykius registravome. Situacija gatvėse buvo valdoma. Ginklus namuose laikėme. Jeigu ką – kareiviai būtų radę tuščią ginklinę. Kad ir ką kalbėtų apie mūsų kartą,  atsakomybės jausmas buvo stiprus, niekas ginklo neprarado, niekas nieko nenušovė, konfliktų neišprovokavo, į kitą pusę neperbėgo. Įtampos, nerimo ir nežinios buvo daug. Visa tauta tai išgyveno. Bet buvo ir didžiulis susitelkimas, bendruomeniškumo jausmas. Buvo didelis laisvės troškimas. Nupasakoti sunku – tai reikėjo išgyventi. Dėl to meto žmonių patriotiškumo, drąsos ir pasiaukojimo, valstybės vadovų teisingų sprendimų, yra šiandiena, yra Lietuva, kurioje gera gyventi. O tu pats jau esi istorija.