Sausio 13-osios horoskopas: galimas tam tikros užduoties užbaigimas

Lietuva
Pixabay.com nuotr.
Karolina Konopackienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena; Penktadienis, 13-oji diena.

* Šią dieną minime masinį taikų Lietuvos piliečių pasipriešinimą Sovietų Sąjungos bandymui jėga į savo rankas paimti valstybiniam perversmui reikšmingus objektus.
 
Bandydama nuversti teisėtai išrinktą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią, sovietų kariuomenė 1991 metų sausio 13 dieną Vilniuje jėga užėmė Televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą.
 
Sovietų kariuomenė tuomet neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo rūmų, kuriuos saugojo dešimtys tūkstančių taikių žmonių. Tačiau prie Televizijos bokšto nebuvo išvengta aukų – desantininkams pradėjus su karine technika važinėti po minią ir šaudyti į beginklius žmones žuvo 14 ir buvo sužeisti daugiau nei tūkstantis laisvės gynėjų.
 
Besiplaikstančios trispalvės, žvakučių liepsnelės, gėlės, vainikai ant žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kapų primins skaudžias netektis, žaizdas ir mūsų pačių, išsivadavusių iš imperijos gniaužtų, susitelkimą pavojaus akivaizdoje.
 
* Skaičius 13 laikomas juodųjų jėgų skaičiumi, kai kuriose šalyse (pvz., JAV) net vengiama šiuo skaičiumi numeruoti viešbučių numerius, nuo 12-ojo iš karto peršokama prie 14-ojo. Kartais praleidžiamas ir 13-tas aukštas. O kai numeris 13 dar sutampa su penktadieniu, ši diena iš viso laikoma nesėkmių diena.

Sausio tryliktoji, penktadienis – 13-oji metų diena (penktoji 2-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 352 dienos.
 
Savo vardadienius šiandien švenčia Dargauda, Dargaudas, Dargenė, Dargenis, Dargė, Dargilas, Iva, Ivas, Iveta;
 
rytoj: Auksė, Auksius, Auksys, Auksuolė, Lelija, Lilija;
 
poryt: Mauras, Meda, Paulius, Skirgaila, Sniega, Sniegė, Snieguolė.
 
**************
 
Dangaus kūnai:
 
Saulė šiandien teka 08.36, leidžiasi 16.19. Dienos ilgumas – 07.43.
 
Šiandien – paskutinė Mėnulio pilnaties diena.
 
Saulė Ožiaragio ženkle.
 
**************
 
Protingos mintys:
 
„Tas, kuris laisvėje ieško ne jos pačios, o kažko kito, sukurtas tarnauti kitiems“ (A. K. Tokvilis).
 
**************
 
Astrologinė prognozė sausio 13-ajai, penktadieniui
 
AVINAS. Jeigu kilo teisinių, verslo ar kitų problemų, tikriausiai rasite bendraminčių ar tarpininkų, nusiteikusių jus apginti, paremti. Gana sumaniai spręsite artimųjų problemas, aiškinsitės santykius.
 
JAUTIS. Aktualus bus pareigos jausmas, profesinė kompetencija, kantrybė. Galbūt mintys suksis apie kelionę, karjerą. Tikėtina, kad labiau susirūpinsite savo ir aplinkinių sveikata, mityba, švara, higiena, grožiu.
 
DVYNIAI. Šiandien parodysite daugiau kūrybingumo ir energijos bet kurioje veikloje, kuria užsiimate. Galbūt pavyks suaktyvinti ir kolektyvą. Gali atsirasti naujas laisvalaikio pomėgis.
 
VĖŽYS. Šiandien norėsis užsiimti paprastais žemiškais reikalais, buitimi, skirti daugiau dėmesio artimiems žmonėms. Visgi tiems, kurie tarpininkauja ar dirba protinį darbą, ypač susijusį su tarptautine sfera, užsieniu, teks uoliai paplušėti. 
 
LIŪTAS. Jaudulio gali sukelti neįprastas įvykis, susitikimas su ypatingu asmeniu, užsieniečiu ar pan. Galimas tam tikros užduoties užbaigimas ir su tuo susijusi reikšminga permaina.
 
MERGELĖ. Regis, stengsitės įgyvendinti planuotą finansinę, komercinę operaciją arba pasirūpinti nuosavybe, dokumentais. Neabejokite dėl to, kad jūsų dėmesio labai reikia artimam žmogui, net jei jis keistai maištauja.
 
SVARSTYKLĖS. Iš esmės diena bus gera, turėsite priežasčių optimizmui. Visgi jūsų nuotaikos banguos ir labai priklausys nuo gaunamos informacijos bei oponentų argumentacijos.
 
SKORPIONAS. Šiandien neišvengsite keisto nerimo. Jeigu kažkokių įsipareigojimų įvykdyti nepajėgsite, norėsis ką nors apkaltinti. Tikėjimas ir pasitikėjimas savimi padės rasti korektišką išeitį. Be to, padėtų atpalaiduojamas poilsis.
 
ŠAULYS. Maloniausiai šiandien jausitės, jei turėsite galimybę suderinti namų jaukumą ir buvimą tarp žmonių, renginiuose. Pageidautini būtų draugiški susitikimai. Galima tikėtis nesavanaudiškos pagalbos.
 
OŽIARAGIS. Šiandien neišsisuksite nuo pokalbio su svarbiu asmeniu. Gali būti, kad kai kuriuos dalykus vertinate pernelyg subjektyviai ir tai kritikuoja kiti. Jeigu kritiką priimsite kaip draugišką, vakaras nenuvils.
 
VANDENIS. Neblogai seksis protinė ir meninė veikla. Galimas kontaktas su žmogumi, atvykusiu iš toli, arba su tuo, iš kurio galima kažko pasimokyti. Išdrįskite kreiptis specialistą, jei turite problemų, kurias jis gali padėti išspręsti.
 
ŽUVYS. Šiandien teks paplušėti srityse, susijusiose su finansais, komercija, tarpininkavimu. Turbūt jums kainuos įvaizdžio keitimas, savęs ar verslo reklamavimas.
 
Geros dienos!