Sausio 13-oji – diena, kuri įrašyta mūsų šalies istorijoje

419687350_122120884748122492_3873234586166267263_n
Telšiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Telšių rajono savivaldybės inf.

Sausio 13-ąją Telšiuose, Nepriklausomybės aikštėje, nuskambėjo Lietuvos himnas, o prie paminklo, skirto Laisvės gynėjams, suspindėjo žvakučių jūra. Telšiškiai susirinko prie deginamų laužų prisiminti Sausio 13-osios įvykių bei žmonių, kurie dovanojo ateities kartoms Lietuvos laisvės liepsną.

Susirinkusius gyventojus pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus. Rajono vadovas pabrėžė, kiek svarbi Lietuvai yra prieš 33 metus iškovota laisvė. „Šį vakarą stovėdamas čia, prieš jus, džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad galiu matyti laisvai plevėsuojančią mūsų trispalvę, kad galiu girdėti Jus, giedančius Mūsų Tėvynės himno žodžius, – kalbėjo T. Katkus. – Tačiau tą laisvę reikėjo išsikovoti. Žmonės buvo mušami, daužomi, traiškomi tankų, bet stovėjo apsiginklavę dainomis ir vienybe. Žemai nusilenkime visiems, kurie tą 1991 metų sausio naktį stojo ginti mūsų laisvės, ir tiems, kurie už ją sumokėjo savo gyvybėmis.“

VDA Telšių fakulteto dėstytojas docentas Tomas Vaičaitis su minėjimo dalyviais pasidalijo prieš 33 metus vykusių įvykių atsiminimais. Tuomet jis dar buvo studentas. Budėjo prie televizijos bokšto ir susikibę už rankų stojo ginti Lietuvos laisvės. „Pasisekė, kad manęs nekliudė kulka ar negavau iš automato buožės, – prisiminė docentas. – Šiandien išgyvename šalia mūsų vykstantį karą (Ukrainoje), kuris verčia permąstyti Sausio 13-osios įvykius ir būti pasiruošusiems ginti savo Tėvynę.“

Mintimis bei įžvalgomis apie 1991 m. įvykių svarbą šaliai dalijosi Telšių „Džiugo“ gimnazijos istorijos mokytojas Romaldas Kazakaitis.

Nutilus kalboms įsivyravo tylos minutė, skirta žuvusiesiems Sausio 13-ąją atminti.

Keturiolika varpo dūžių lydėjo žvakes prie paminklo nešančius Telšių rajono savivaldybės, miesto seniūnijos darbuotojus, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojus, Telšių skautus, šaulius, Lietuvos savanorius, kultūros, meno darbuotojus, tremtinius, Sausio 13-osios brolijos atstovus, Telšių r. pirminės sveikatos priežiūros centro atstovus, „Kranto”, „Ateities”, „Atžalyno“,  „Germanto“ progimnazijų, „Džiugo”, Žemaitės, Vincento Borisevičiaus gimnazijų bendruomenes.

Po minėjimo Šv. Antano Paduviečio katedroje aukotos šv. Mišios Lietuvos laisvės gynėjams atminti.