Sausio 13-ąją zarasiškiai pagerbė Laisvės gynėjus

Zarasai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Zarasų rajono savivaldybė

Sausio 13-ąją Zarasuose iškilmingai paminėta Laisvės gynėjų diena. Zarasiškiai dar sykį pademonstravo, kad nepamiršę prieš trisdešimt dvejus metus Lietuvoje vykusių tragiškų dienų.

Zarasų šv. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, padėkota už Tėvynės laisvę ir jos gynėjus.

Po Mišių zarasiškai susirinko prie paminklo „Laisvės angelas“, kur kritusieji už Tėvynės laisvę buvo pagerbti tylos minute ir savanorių karių salvėmis. Meras Nikolajus Gusevas ir mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius prie paminklo padėjo gyvų gėlių krepšelį ir buvo uždegtos atminimo žvakutės. Čia buvo sugiedota „Tautiška giesmė“.

Po to zarasiškai pagerbė Laisvės gynėjus ir Zarasų krašto muziejuje.

Muziejaus muziejininkė Rimutė Morozovienė pasveikino visus šios reikšmingos dienos proga, palinkėjo būti vieningiems kaip ir tomis lemtingomis sausio dienomis, visada branginti galimybę gyventi laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje, su dėkingumu ir pagarba prisiminti tuos, kurie iškovojo Lietuvos laisvę.

Minėjimo dalyvius muziejuje sveikino ir rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Nepamirštomis tų dienų akimirkomis dalijosi Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos viceministras, rajono Savivaldybės tarybos narys Arnoldas Abramavičius, aktyvus Sausio 13-osios įvykių dalyvis, Zarasų krašto garbės pilietis Petras Ramanauskas.

Renginio metu fotomenininkas Rimantas Bikulčius pristatė savo fotografijų parodą ir fotoalbumą „1991 metų sausis“, kurio leidybą finansavo Zarasų rajono savivaldybė ir Zarasų krašto muziejus. Nuotraukose įamžinti zarasiškių, Sausio 13-osios įvykių dalyvių nuotraukos.

Visagino kūrybos ir menų akademijos auklėtiniai surengė turiningą meninę programą. Ji labai praturtino renginį.

Po koncerto muziejuje šventės dalyviai rinkosi prie Zaraso ežero Apžvalgos rato. Minėjimo dalyviai buvo vaišinami kvapnia ir skania šauliška koše bei karšta arbata. Ten dar sykį buvo prisimintos tos tragiškos dienos ir naktys.