Saulius Jauneika išrinktas Utenos regiono plėtros tarybos kolegijos pirmininku

Molėtai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Molėtų rajono savivaldybė

Birželio 30 dieną Ignalinoje įvyko pirmasis naujos kadencijos Utenos regiono plėtros tarybos kolegijos, kuriai priklauso visų apskrities savivaldybių atstovai, posėdis.

Pagal Lietuvos regioninės plėtros įstatymą Regiono plėtros taryba – konkrečios apskrities savivaldybių įsteigtas juridinis asmuo, planuojantis ir koordinuojantis nacionalinės regioninės politikos įgyvendinimą toje apskrityje, skatinantis apskrities socialinę ir ekonominę plėtrą ir apskrities savivaldybių bendradarbiavimą, atstovaujantis regionui.

Regiono plėtros tarybos organas yra visuotinis dalyvių susirinkimas, valdymo organai – kolegija ir regiono plėtros tarybos administracijos direktorius. Posėdyje kolegijos pirmininku išrinktas Molėtų rajono savivaldybės meras S. Jauneika, pavaduotoju – Visagino savivaldybės meras E. Galaguz, administracijos direktoriumi paskirtas N. Čepauskas.

Posėdyje aptarti ir keli klausimai, susiję su regiono savivaldybėse įgyvendinamais ES struktūrinių fondų finansuojamais projektais. Posėdyje taip pat svarstyti šešių regioninių priemonių  Utenos regiono projektų sąrašų pakeitimo klausimai ir priimti sprendimai, kolegijos narių darbo apmokėjimo klausimas, aptartos  kelių remonto ir vystymo Utenos regione problemos, dėl kurių nutarta kreiptis į Vyriausybę  ir Susisiekimo ministeriją.