Šaulių progimnazijoje rasta daugiau kaip 40 kilogramų netinkamai laikomų greitai gendančių maisto produktų

Šiauliai
VMVT nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento (Šiaulių VMVT) specialistai, gavę pranešimą, atliko neplaninį patikrinimą Šiaulių Gytarių progimnazijoje bei nustatė netinkamomis sąlygomis laikomus maisto produktus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Pranešime buvo teigiama, kad mokykloje galimai slepiami maisto produktai, skirti vaikų maitinimui. Nuvykę į vietą, įvairius greitai gendančius maisto produktus ir žaliavą patiekalų ruošimui aptikome ne maisto laikymui skirtose patalpose, nors tokie produktai turėtų būti laikomi šaldytuve. Apie atvejį informavome ir Šiaulių miesto savivaldybę“, – pasakojo VMVT Šiaulių departamento direktorė Daiva Kazlauskienė.
 
Inspektoriai patikrinimo metu užrakintoje, ne maisto produktų laikymui skirtoje patalpoje, aptikta įvairios mėsos ir mėsos produktų (smulkintos ir nesmulkintos įvairių rūšių mėsos, virtos kalakutienos, vakuumuotos jautienos, jautienos kumpio ir kt.), dalis smulkintos mėsos buvo be ženklinimo bei atsekamumo. Taip pat rasta šaldytos žuvies filė, pieno produktų. Iš viso, aptikta daugiau kaip 40 kg greitai gendančių maisto produktų, laikomų aplinkos temperatūroje, nurodoma pranešime.
 
Dėl neužtikrintų produktų laikymo sąlygų, ženklinimo, atsekamumo pažeidimų VMVT Šiaulių departamentas įpareigojo atsakingus progimnazijos darbuotojus produktus sunaikinti. Apie atvejį informuota Šiaulių miesto savivaldybė.