„Saulėtekio“ Užgavėnės su tarptautiniu prieskoniu

„Saulėtekio“ Užgavėnės su tarptautiniu prieskoniu
Šiauliai
Malik Agamalijev Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė ir šiemet tęsia Užgavėnių tradicijas – varo žiemą iš kiemo.

Tačiau šįkart šventė kitokia – su tarptautiniu prieskoniu. Gimnazijoje svečiuojasi tarptautinio projekto Erasmus+ be-well@school.eu dalyviai iš Lenkijos, Italijos ir Vokietijos. Pakalbintiems italams lietuviška šventė asocijuojasi su jų karnavalu, vykstančiu Venecijoje. Pasirodo, ir kaimynai lenkai, ir vokiečiai taip pat panašiai žadina pavasarį – sočiai valgo, persirengia įvairiais personažais, linksminasi. Projekto dalyviai daug dėmesio skiria sveikai gyvensenai: judėjimui, žalingų įpročių prevencijai, mitybai. Bet ne Užgavėnių dieną – juk pagal lietuviškas tradicijas tą dieną reikia valgyti daug ir riebiai. Todėl gimnazijos kiemelyje susirinkę
svečiai iš užsienio, mikrorajono ir „Saulėtekio“ gimnazijos bendruomenė vaišinosi Užgavėnių blynais. Visus linksmino Šiaulių Gegužių progimnazijos folkloro ansamblis „Vieversėlis“ (vadovas Arūnas Stankus) ir „Saulėtekio“ gimnazijos teatro mokytoja Lina Jokubauskienė. Persirengę velniais, giltinėmis, kaukais, kumpanosiais ir kitomis būtybėmis susirinkusieji šoko lietuvių liaudies šokius, dainavo lietuvių liaudies dainas.

Šventės metu buvo išrinkti geriausi šokėjai – tai svečias iš Vokietijos Thedinga Thilo, jam nenusileido III a klasės gimnazistas Mantas Meškauskas. Įdomiausios kaukės nominaciją pelnė Benas Tijūnaitis, I c klasės mokinys. Kaip visada didžiausią įtampą kėlė Lašininio ir Kanapinio kova, kurią laimėjo pastarasis. Renginys baigėsi Morės (visų blogybių įsikūnijimo) deginimu – vadinasi, tikrai greitai ateis šiltas pavasaris. Svečiai iš užsienio stebėjosi lietuviškomis kaukėmis, dainomis, šokiais ir žaidimais. Lina iš Vokietijos ir Michalina iš Lenkijos sakė: nors Lietuvoje šalta, bet šildo malonūs žmonės, maistas riebus, bet įdomu paragauti. Davide iš Italijos taip pat džiaugėsi draugiškais lietuviais, gražia šalimi, ypač patiko sniegas, kurio jo šalyje nėra. Tad „Saulėtekio“ kiemelyje vykusi šventė sukėlė daug teigiamų emocijų ir bendruomenei, ir svečiams.
Nors šalys skirtingos, žmonės įvairūs, visus suvienijo šventės džiaugsmas ir linksma nuotaika.

„Saulėtekio“ gimnazijos mokytojos Loreta Andriuškevičienė ir Roma Glinskienė