,,Saulėtekio“ gimnazistai iš tarptautinio projekto grįžo socialiai atsakingesni

,,Saulėtekio“ gimnazistai iš tarptautinio projekto grįžo socialiai atsakingesni
Šiauliai
Malik Agamalijev Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Spalio 21–28 dienomis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos atstovai dalyvavo ERASMUS+ projekto Be-well@school.eu tarptautiniame susitikime Italijoje, Piacenzos mieste. Į ilgai lauktą sambūrį susirinko mokiniai ir juos lydintys mokytojai iš Lietuvos, Italijos, Lenkijos ir Vokietijos.

Tarptautinio projekto tema Besociallyaware@school, susijusi su jaunų žmonių socializacija naujose erdvėse, šiuolaikiniame globaliame pasaulyje itin aktuali. Iki susitikimo Italijoje mokiniai, suskirstyti į grupes, sudarytas iš skirtingų šalių atstovų, turėjo paruošti skaidres pagal vieną iš keturių pateiktų temų (integracija, patyčios, buvimas savimi, draugai virtualiame pasaulyje). Per susitikimą Italijoje buvo pristatyti šie aktualūs, kritiški ir saviti mokinių darbai, atkreiptas dėmesys į žmonių bendravimo privalumus ir trūkumus, neįgaliųjų mokinių įtraukimą į veiklas, kitoniškumo, lygybės sampratą, laisvės būti savimi privalumą.

Gerai apgalvotos prasmingos veiklos greit įtraukė mokinius.Projekto namais tapusiame Piacenzos miesto technikos ekonomikos institute ,,G. D. Romagnosi“ buvo statomas spektaklis apie patyčias. Jame vaidino tarpautinė ,,aktorių‘‘ grupė – mokiniai iš keturių minėtų šalių. Susibūręs kolektyvas tris dienas repetavo, bendravo ir ruošė spektaklio premjerą. Tuo metu kiti projekto dalyviai buvo užimti įvairiausiomis veiklomis: mokėsi dainą keturiomis kalbomis (ji vėliau šiek tiek nostalgiškai dėl artėjančio išsiskyrimo skambėjo per susitikimo uždarymą), vyko trumpi vaidinimai, per kuriuos mokiniai bendraudami angliškai bandė spręsti aktualias klasėje problemas, taip pat organizuoti neįprasti sporto užsiėmimai, kuriuos vedė neįgalūs žmonės. Mokiniai galėjo išbandyti dviratį, minamą rankomis, šaudymą iš lanko atsisėdus, keletą kovos menų, žaisti stalo tenisą drauge su neįgaliaisias. Be to, buvo mokomasi keturių šalių tautinių šokių, liudijančių skirtingų kultūrų savitumą. Džiugu, kad visa diena buvo skirta kelionei į Milaną ir ekskursijai po šį nuostabios architektūros, mados ir saulės miestą, į kurį daugelis projekto dalyvių pasižadėjo dar sugrįžti.

Savaitė prabėgo itin greitai. Ji suteikė daug naudingos patirties, nes visur ir visada reikėjo kalbėti angliškai, įgyta daug bendravimo įgūdžių, nes teko gyventi italų šeimose, taip pat sutikta daug naujų draugų, su kuriais gražiai užsimezgusi draugystė tęsis.

,,Man ši savaitė Italijoje lyg gražiausias sapnas! Buvo tiesiog nuostabu: pakylėjanti atmosfera, nuostabūs žmonės – šilti italai, draugiški vokiečiai ir lenkai. Per šį projektą sutikti žmonės tapo mano antrąją didžiule šeima”, – įspūdžiais dalinosi gimnazijos IIIa klasės mokinė Neda. ,,Jau verkiu, nes visko ir visų be galo pasiilgau…” – priduria mokyklos prezidentas Mantas, ekspresyviai pasakodamas įspūdžius.

Projekto dalyviams iš kitų šalių jau vasario 12 dieną planuojama kelionė į Lietuvą. ,,Saulėtekio“ gimnazistai labai laukia šio paskutinio susitikimo ir jau mąsto apie ateitį, net ja gyvena!

Projekto dalyvė IIIa klasės mokinė Izabelė Perminaitė