„Saulėtekio“ gimnazijoje stiprinama partnerystė su Europos šalių mokyklomis

„Saulėtekio“ gimnazijoje stiprinama partnerystė su Europos šalių mokyklomis
Šiauliai
Malik Agamalijev Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Spalio 8 – 13 dienomis Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos atstovai dalyvavo ERASMUS+ projekto „Euconnectour“ tarptautiniame susitikime Didžiojoje Britanijoje, Leek mieste. Šio projekto pagrindiniai tikslai susiję su turizmu, turistų informavimu, savo miestų ir valstybių reprezentavimų per lankytinas vietas.

Prieš pusmetį delegacijas iš visų šešių valstybių teko priimti Šiauliuose, o šįkart visi partneriais susitiko nedideliame centrinės Anglijos mieste Leek. Susipažinome su partnerių mokykla (Westwood college), kuri įsikūrusi 19 a. didikų rūmuose, taip pat ir su pačiu miestu. Delegacijas mielai pasitiko Leek miesto meras ir Staffordshire Moorlands rajono meras. Projekto dalyviai turėjo klausimų apie miesto reprezentavimą, atstovavimą ir švietimą. Projekte dalyvaujančios mokyklos projekto eigoje turi nuolat bendradarbiauti su turizmo informacijos centrais jų regionuose, kad per kelias susitikimo dienas dalyviai sugebėtų gauti kuo daugiau reikalingos informacijos.

Šio susitikimo metu daug dėmesio skirta britų kultūrai pažinti, todėl teko apsilankyti viename iš seniausių miestų Česteryje. Tai miestas – muziejus, nes jame susipina Romos imperijos, viduramžių ir naujųjų laikų istorija. Kitomis dienomis teko apsilankyti Čatsvorto pilyje, kurią valdė Devonširų giminė, Mančesteryje aplankytas imperinis karo muziejus. Prie tikrai informatyvių ir naudingų ekskursijų šeimininkai pasiūlė sudalyvauti ir tautiškame britų šokių vakare „Barn dance“. Jaunimas iš Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos, Bulgarijos, Italijos, Ispanijos ir Didžiosios Britanijos mokėsi tautiškų šokių judesių ir šoko visą vakarą. Mokiniai puikiai parodė, kad bendrauti anglų kalba nėra barjeras, užmegztos naujos pažintys, sustiprinta draugystė su projekto partneriais leidžia siekti didesnių tikslų ir sėkmingai įgyvendinti kitus projekto tikslus. Kitas projekto susitikimas vyks Ispanijoje, Toledo mieste 2018 m. kovo mėnesį.