Saulės elektrinės – būsimas Saulės miesto simbolis

Šiauliai
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vis daugiau žmonių, trokštančių didesnės nepriklausomybės nuo elektros tinklų, ryžtasi įsirengti sau nuosavą saulės elektrinę. Nors daugelis lietuvių iš pradžių jaudinasi, kad mūsų šalyje gali neužtekti saulės spindulių, šiauliečiai turėtų nurimti – Saulės mieste jų tikrai netrūksta.

Atsinaujinanti energetika populiarėja

Nors Lietuvoje didžioji dalis žmonių vis dar naudojasi tradicine energetikos sistema, vis daugiau žmonių pozityviai žvelgia į atsinaujinančius išteklius.

Numanoma, kad atsinaujinantys energijos šaltiniai su metais vis populiarės, o saulė tarp atsinaujinančių energijos šaltinių taps dominuojanti ir pagamins didžiąją dalį elektros energijos.

Natūralu, kad gali kilti klausimas, ar Lietuva, kurioje kaitria saule galima džiaugtis tik dalį pavasario ir vasarą, yra tinkama šalis saulės elektrinėms statyti? Dėl to jaudintis nevertėtų. Nors saulės jėgainės naktį ar žiemą, kai kolektoriai yra padengti sniegu, elektros negamina, jos geba pagaminti pakankamai energijos, kad elektros tiekimas būtų nenutrūkstantis. Kovo – spalio mėnesiais elektrinė pagamina 93 procentus metinio elektros energijos kiekio ir jos perteklių saugo ESO elektros tinkluose – šie energijos rezervai pasitarnauja tada, kai saulė nešviečia arba slepiasi už debesų.

Namų elektrinė gerokai prisideda ir prie taupymo – nuosava saulės jėgainė gali visiškai aprūpinti elektra, maitinti pačius stambiausius elektros įrenginius ir prietaisus apie 30 metų, o investicija paprastai atsiperka vos per penkerius metus.

Bendradarbiauja su Vokietijos gamintoju

Nuo 2021 metų vasario mėnesio UAB „Ekoenergas“ yra oficialus saulės modulių gamintojų „Bauer Energiekonzepte GmnH“ partneris ir atstovas, galintis teikti visas montavimo ir garantinio aptarnavimo paslaugas Lietuvoje.

Šiuo metu įmonė parduoda itin kokybiškus ir gerai rinkoje vertinamus saulės modulius BAUER BS-6MBB5-GG. 330 vatų dvipusiai moduliai sugeneruoja net iki 30 % daugiau energijos, tad saulės elektrinė atsiperka greičiau. 

2 mm. sustiprintas „stiklas-stiklas“ modulis atsparus bet kokioms gamtos sąlygoms, o pagamintos elektros efektyvumas po 30 metų bus ne mažesnis nei 87 %. Taip pat Vokietijos gamintojas produktui suteikia net 30 metų garantiją.

Kiekvienam klientui – individualus projektas

Saulės elektrinės aktualiausios privačių namų gyventojams, nes paprastai yra konstruojamos ant namo stogo arba nenaudojamo žemės ploto. Vis tik dažniau renkamasi saulės kolektorius montuoti ant namo stogo nei ant žemės – šis variantas pigesnis, nes modulius galima pritvirtinti jau prie esančių konstrukcijų, nereikia papildomai betonuoti ar gręžti pamatų ir pirkti vamzdžių, reikalingų saulės elektrinėms įrengti.

Į klausimą, ar Jūsų stogas tinkamas saulės kolektoriams įrengti, galima atsakyti labai paprastai – viskas yra įmanoma, tereikia parengti konkretų projektą pagal jūsų stogo modelį.

„Viskas priklauso nuo jūsų stogo tipo ir formos, nuožulnumo. Dažnai visas saulės baterijas galima sutalpinti vienoje plokštumoje. Visgi, jei jūsų stogo konstrukcija yra kiek įmantresnė, kolektorius reikia išdėstyti skirtingose plokštumose. Tačiau net ir tokiam projektui įgyvendinti užtenka vos 2 dienų“, – sako saulės elektrines montuojančios Šiaulių bendrovės „Ekoenergas“ vadovas Laimonas Melys.

„Ekoenergas“ – tai specializuota įmonė, užsiimanti saulės elektrinių projektavimu, montavimu ir energiją gaminančios įrangos pardavimu. Įmonėje dirbantys specialistai yra suprojektavę daugiau nei 600 elektrinių visoje Lietuvoje, tad remdamiesi savo žiniomis ir patirtimi jie padeda išsirinkti tinkamiausią variantą.

Valstybės parama – priežastis suklusti

Apie saulės baterijų įsigijimą svarstantys asmenys gali pasinaudoti lengvata – valstybė teikia paramą visiems, norintiems savo namų teritorijoje įsirengti saulės elektrines. Ja pasinaudoję žmonės gali atgauti daugiau nei 30 procentų investuotų pinigų.

„Valstybės parama gerokai motyvuoja ir palengvina žmonių apsisprendimą. Vis tik ilgas dokumentacijos procesas reikalauja kantrybės ir gali įnešti nemažai sumaišties, tad rekomenduojama tai patikėti specialistams – jie padės nepasiklysti administraciniuose labirintuose ir nuosava saulės elektrine džiaugtis greičiau“, – tikina Šiaulių bendrovės „Ekoenergas“ vadovas.

Jis pabrėžia, kad saulės elektrinės Saulės miestu vadinamuose Šiauliuose įgautų dar ir simbolinę reikšmę. „Saulė – miesto simbolis. Platus šio atsinaujinančio energijos šaltinio panaudojimas gali prisidėti ir prie miesto tapatybės stiprinimo“, – privalumus vardina L. Melys.

Sudomino pasiūlymas? Kreipkitės į Šiaulių „Ekoenergo“ specialistus.

Adresas: Sodo g. 26, LT-76178

Tel. nr.: +370 664 22466, +370 607 07 930

https://ekoenergas.lt/kontaktai/

 

Remiamas turinys