Saugus elgesys vandenyje nuo mokyklos suolo

5
Šiauliai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Per trejus metus beveik 350 mokinių naudojosi galimybe ugdytis plaukimo įgūdžius. Tai daug ar mažai? Anot Šiaulių jėzuitų mokyklos pavaduotojos ugdymui Sandros Lukošiūtės, dažniausiai šalies mokyklose plaukimo pratybos organizuojamos tik antrų klasių mokiniams (pagal projektą, kurį koordinuoja ir administruoja VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuras).

Šiaulių jėzuitų mokykla, vienintelė mieste plaukimo pratybas įtraukė į ugdymo procesą nuo priešmokyklinės ugdymo grupės iki ketvirtos klasės. Iš viso plaukimo pratybose dalyvavo 280 Šiaulių jėzuitų mokyklos ir 69 Gasčiūnų pagrindinės mokyklos mokiniai.

Įgyvendinant projektą „Išmoksiu plaukti“ siekta išvengti nelaimių suteikiant vaikams saugaus elgesio gebėjimus vandenyje ir plaukimo įgūdžius. Taip pat sudarytos sąlygos kaimo vietovės vaikams dirbti su profesionalais treneriais ir gerinti savo įgūdžius.

Mokiniai buvo mokomi adaptacinių pratimų prie vandens, žaidimų vandenyje, saugių šuoliukų į vandenį ir plaukimo judesių, tiek, kad gebėtų įveikti 25 metrų nuotolį be pagalbinių priemonių.

Anot projekto organizatorių, mokiniai ne tik patobulino savo įgūdžius, bet ir nugalėjo vandens baimę, išmoko saugaus elgesio vandenyje ir prie jo. Apie 10 proc. Šiaulių jėzuitų mokyklos mokinių po plaukimo pratybų pasirinko neformalų ugdymą Šiaulių plaukimo mokykloje „Delfinas“.

„Mokykla nėra ta institucija, kuri būtų suinteresuota tikslingai mokyti vaikus plaukti ir taip gerinti šalies plaukimo rodiklius. Organizuodami ugdymą pagal jėzuitiškos auklybos principus, esame orientuoti į atsakingo žmogaus auginimą. Integruodami šias mokymo plaukti priemones į bendrą ugdymą siekėme, kad mūsų mokinys augtų atsakingas šalies pilietis, gerbiantis savo ir kito asmens gyvybę, bei turintis kuo daugiau žinių ir gebėjimų, kaip reikia ir kaip galima gyvybę saugoti“, – projekto naudą įvardija Šiaulių jėzuitų mokyklos direktorė Giedrė Statkutė.

PSO duomenimis, Lietuva pagal skendimo rodiklius yra viena pirmaujančių šalių. Kasmet vanduo Lietuvoje pasiglemžia beveik 200 žmonių gyvybes, iš jų apie 10 proc. – vaikai.

Projektas „Išmoksiu plaukti“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

 

Reklama