Sasnavos aerodrome – atvirasis Lietuvos parašiutų sporto čempionatas

Marijampolė

Regina KulbokaitėŠaltinis: Etaplius.lt

220605

Rugpjūčio 11–13 dienomis Sasnavos aerodrome vyko atvirasis XXVII Lietuvos parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionatas. Jame dalyvavo 10 komandų iš Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos.

Dalyviai varžėsi dviejose įskaitose: pirmoje buvo nustatyti Lietuvos parašiutų sporto tikslaus nusileidimo čempionai ir prizininkai, antroje įskaitoje – atvirojo Lietuvos parašiutų sporto čempionato laimėtojai.

Komandinėje rungtyje nacionalinėje įskaitoje nepralenkiama buvo Marijampolės aeroklubo rinktinė: Edgaras Danilaitis, Deividas Raguckas ir Gediminas Jankauskas – užėmusi pirmą vietą.

Atvirojo čempionato įskaitoje pirmą vietą iškovojo Latvijos kariuomenės komanda, antrą – Marijampolės rinktinė, trečia buvo Marijampolės 3-oji komanda.

Asmeninėje rungtyje šių varžybų absoliučiu nugalėtoju tapo marijampolietis Edgaras Danilaitis, antrą ir trečią vietas laimėjo Latvijos kariuomenės sportininkai Austris Lauritis ir Andrejus Maslabojevas.

Moterų įskaitoje I vietą iškovojo sportininkė iš Daugpilio aeroklubo (Latvija) Irina Turavina, II vietą – Marijampolės aeroklubo sportininkė Lina Jankauskienė, III – Baltarusijos atstovė Svetlana Kaščejeva. Beje, įdomi detalė: I. Turavinai šios varžybos bus įsimintinos ne tik tuo, kad iškovojo čempionės vardą, bet ir tuo, kad varžybų metu atliko ir savo 10000-ąjį šuolį, su kuo ją pasveikino varžybų dalyviai ir organizatoriai.

Teisėjų kolegijai vadovavo Lietuvos parašiutų sporto federacijos prezidentė, FAI kategorijos teisėja Jūratė Janušauskienė. Varžybas komentavo Raimundas Maruškevičius, čempionato organizatoriai – Marijampolės aeroklubas ir Lietuvos parašiutų sporto federacija.

Pastarasis čempionatas sportininkams – kartu ir rimtas jėgų pasitikrinimas prieš Europos parašiutų sporto čempionatą, vyksiantį rugpjūčio 24 – rugsėjo 1 dienomis Podgoricoje (Juodkalnija). Jame dalyvaus ir Lietuvos rinktinė, kurioje – penki mūsų šalies atstovai, trys iš jų – Marijampolės aeroklubo sportininkai: Gediminas Jankauskas, Edgaras Danilaitis, Deividas Raguckas, taip pat kaunietis Audrius Miečius ir sportininkas iš Vilniaus Saulius Montrimas.