REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2018 m. Vasario 28 d. 14:40

Santaros klinikų skandale pagarsėjusi įmonė „prasisuko“ ir Pravieniškėse

Vilnius

lsveikata.lt nuotr.

Viktorija ValčiukaitėŠaltinis: Etaplius.lt


30336

Tarp juridinių asmenų, kurie sudarė abejotinas sutartis su Pravieniškių pataisos namais-atvirąja kolonija, dominuoja šiuo metu pagarsėjusieji Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų skandale. Taip trečiadienį Vyriausybėje vykusioje spaudos konferencijoje teigė Teisingumo ministerijos Audito skyriaus vadovė Dorita Visalgienė.

Kokios konkrečiai įmonės galimai neteisėtai veikė Pravieniškėse ir Santaros klinikose, D. Visalgienė neįvardijo, tačiau Ministro Pirmininko patarėjas Skirmantas Malinauskas pasakė daugiau.

„Yra ta pati įmonė, ir jų gali būti dar daugiau, kuri sudarė milijoninę sutartį už informacinių technologijų (IT) paslaugas. Pinigai sumokėti, o praėjo 4 ar 7 metai nieko nepadaryta. Tai - vienas iš epizodų, kurių gali būti daugiau. Negalime įvardyti konkrečių įmonių, nes auditas nėra baigtas“, - sakė S. Malinauskas.

Pasak Teisingumo ministerijos Audito skyriaus vadovės, Kalėjimų departamentui pavaldžių įstaigų stebėsena yra būtina dėl audito metu nustatytų rizikų.

„Sunku pasakyti, ar tai neapdairumas, ar sąmoningas sprendimas įkalinimo įstaigose organizuojant viešuosius pirkimus juose dalyvauti kviesti išskirtinai už korupcines veiklas nuteistus asmenis. Man tai atrodo mažų mažiausiai didelė rizika valstybės naudojamoms lėšoms“, - sakė D. Visalgienė.

Pasak jos, audito Pravieniškėse metu buvo aptikta sutarčių, kurios sudarytos, vykdomos, galiojančios, bet tuo pačiu metu analogiškos paslaugos buvo perkamos iš kitų.

„Aptikome sandorių, kurių tikrai negalime pavadinti racionaliais. Pvz., buvo priimami sprendimai avansu, kuris siekdavo net 65 proc. ir daugiau, mokėti labai dideles sumas už nepradėtas vykdyti sutartis. Kitos turėjo būti įgyvendinamos pusę metų, o darbai neatliekami dvejus metus ir daugiau, pasirašomi dokumentai, kad sutartys įvykdytos, nors visa apimtimi iki šiol nėra įgyvendintos“, - sakė Teisingumo ministerijos Audito skyriaus vadovė.

Kaip skelbė ELTA, Vyriausybės Spaudos centre trečiadienį Teisingumo ministerijos Audito skyriaus specialistė Rasa Kazėnienė, Teisingumo ministerijos Audito skyriaus vadovė D. Visalgienė, advokatas Karolis Rugys ir Ministro Pirmininko patarėjas S. Malinauskas pristatė pirminius Kalėjimų departamento audito rezultatus, taip pat informavo, kokia pagalba teikiama persekiojimą patiriančiai R. Kazėnienei.

Viešai apie piktnaudžiavimus pataisos sistemoje prabilusiai R. Kazėnienei pareikštas civilinis ieškinys. Ji taip pat kreipėsi į policiją dėl automobilyje ir vyro darbo vietoje aptiktos pasiklausymo įrangos.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA