„Sandoros“ progimnazija liko be vandens: prašo anksčiau pasiimti vaikus

Šiauliai
Brigita Alijošienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Penktadienio rytą „Sandoros“ progimnazijoje – sujudimas. Dėl naktį mikrorajone įvykusios vandentiekio avarijos mokykloje nutrauktas vandens tiekimas – valgykloje pilna puodų, sklidinų vandens, o mokyklos administracija suka galvą, ką daryti, kad nenukentėtų ugdymo procesas.

Pasak progimnazijos direktoriaus Kęstučio Šalčio, rytas pažėrė nemažai iššūkių, bet situacija valdoma, ugdymo procesas kol kas vyksta įprasta tvarka, bet tikėtina, kad gali prireikti trumpinti pamokas.

„Naktį mikrorajone įvyko rimta avarija, kurios, kaip suprantu, greitai nepašalins. Mes patys sunerimę, jau kolegos vienkartinius indus pirko. Su maisto padarymu problemos kaip ir nebus. Problema bus su indų išplovimu, nes vis tiek 400 vaikų, iš kurių 200 tikrai valgo mokykloje. Pas mus indaplovė nesustodama sukasi. Per pirmą pertrauką vaikai pavalgė iš mūsų indų, juos sumetėm į kriaukles ir paliekam. Per kitas pertraukas mokiniai valgys iš vienkartinių.

Dėl rankų nusiplovimo – dezinfekcinio skysčio dar turim. Didžiausia problema – tualetai. Buvom apsidžiaugę, kad atvežė vandens baką, bet jo nepaliko, pripylė puodus ir išvežė, nes vandens reikia ne tik mokyklai, bet ir kitiems gyventojams. Jau buvome subūrę žmones, išsikvietėme valytojas, kurios po pietų dirba, kad tuos tualetus prižiūrėtų, bet staiga vėl teko viską keisti. Bandysim dar skambinti į „Šiaulių vandenis“, gal jie dar kažką pastatys“, – sakė mokyklos vadovas.

 

 

 

 

 

 

Prašo vaikus pasiimti anksčiau

Nors ryte tikėtasi, kad vandentiekio avarija įtakos ugdymo procesui nuturės, panašu, kad gali tekti sutrumpinti pamokas.

„Penktadienį pas mus ugdymo procesas taip sudėliotas, kad kone visiems penkios pamokas. Kai kurie vyresnieji gal turi po šešias ar septynias. Visgi, jei situacija nesikeis, jau svarstome galimybę trumpinti pamokas. Taip pat noriu paprašyti visų tėvelių, kurių vaikai laiko prailgintos dienos grupę, jeigu yra galimybė, pasiimkite vaikus anksčiau“, – prašė mokyklos vadovas.

Pasak jo, panikuoti tikrai nėra dėl ko, jeigu šiandien vandens tiekimas atnaujintas nebus, tai pirmadienį tikrai viskas grįš į įprastas vėžes.

„Lyginant su Ukraina, tai čia gyvenimo smulkmenos – niekas nešaudo, nesprogdina. Viską išgyvensim, viską susitvarkysim“, – pozityviai žvelgė K. Šaltis.

Gedimas tvarkomas

Etaplius.lt kreipėsi į UAB „Šiaulių vandenys“, prašydami pakomentuoti situaciją. Įmonė atsakymą pateikė raštu. 

„Vasario 24 d. 6.20 val. ryto UAB „Šiaulių vandenys“ Centrinė dispečerinė telefonu gavo pranešimą dėl iš po žemių bėgančio vandens adresu Korsako g. 2. Budinti avarinės tarnybos brigada nuvykusi į vietą nustatė, kad yra trūkusi vandentiekio linija (DN 200 mm). Vanduo uždarytas 7.40 val. šešiems daugiabučiams namams, mokyklai ir darželiui (Gegužių g. 48, 50, 56, 60, 62 ir K. Korsako g. 4, 6A, 8). Gyventojams geriamasis vanduo nuvežtas cisternose, taip pat papildomai yra autocisterna, kuri operatyviai gali būti transportuojama į reikalingą vietą. Apie avariją gyventojai informuoti SMS žinute, taip pat daugiabučių namuose iškabinti pranešimai bei skelbiama bendrovės interneto puslapyje.

Bendrovės avarinė tarnyba jau dirba avarijos vietoje. Gedimą planuojama sutvarkyti šiandien (vasario 24 d.) iki 20.00 val. Tačiau tiksli avarijos priežastis ir darbų apimtis paaiškės tik atkasus vamzdį. Nuo gedimo pobūdžio priklausys ir avarijos šalinimo laikas“, – teigiama laiške.