PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Sausio 18 d. 10:29

SAM: siūloma leisti išplėsti ligoninių vaistinių funkcijas, kad būtų užtikrintas sklandesnis gydymo procesas

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


68376

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė ir pateikė viešai derinti Vyriausybės išvadą, kurios paprašė Ministrų Kabinetas, siekdamas pateikti nuomonę dėl Seime registruotų projektų, kuriais siūloma leisti išplėsti ligoninių vaistinių funkcijas, kad jos galėtų užtikrinti sklandesnį gydymo procesą mūsų šalies pacientams.

Pagal SAM pranešimą, derinti pateiktame projekte teigiama, kad siūlymas leisti ligoninių vaistinėms parduoti gyventojams vaistus atitinka visuomenės interesą bei užtikrina tinkamą gyventojų aprūpinimą vaistais. Juk tuo tikslu ligoninių vaistinės, kaip gydymo įstaigų struktūriniai padaliniai, glaudžiai bendradarbiaudamos su gydytojais, gali užtikrinti pacientams reikiamą vaistų asortimentą.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, farmacinė veikla yra labai svarbi visai visuomenei, o vaistinės veikla - ypač svarbi farmacinės veiklos rūšis.

„Ši veikla iš kitų išsiskiria tuo, kad yra susijusi su ypatingomis prekėmis - vaistais ir vaistinėmis medžiagomis, todėl jai turi būti taikomi specialūs reikalavimai. Seime registruotame projekte numatyti siūlymai siejasi tik su ta farmacine veikla, kuri yra tiesiogiai susijusi su žmonių sveikata. Tad siekiant užtikrinti, kad būtų vartojami saugūs, kokybiški ir efektyvūs vaistai, yra vienodai svarbios tiek vaistinės savininko, tiek jos vadovo bei vaistinėje dirbančių specialistų profesinės žinios. Tad pasisakome už tai, kad būtų pritarta Seime gimusiai idėjai leisti išplėsti ligoninių vaistinių funkcijas, nes tai būtų patogiau ir pacientams, ir gydytojams“, - sako ministras A. Veryga.

SAM nuomone, taip būtų užtikrintas geresnis vaistų, ypač receptinių, prieinamumas. Be to, tai leistų pačioms įstaigoms kur kas greičiau aprūpinti ambulatoriškai gydomus pacientus reikiamais vaistais. Ypač nakties ar švenčių metu, kai nedirba daugelis vaistinių, o pacientai, turėdami pradėti vartoti nedelsiant jiems paskirtus vaistus, pavyzdžiui, antibiotikus, negali jų įsigyti.

Be to, šie pokyčiai leistų gydymo įstaigoms racionaliau teikti gydymo paslaugas, nes nebereikėtų guldyti paciento dėl neatidėliotino gydymo paskirtaisiais receptiniais vaistais. Tuomet pacientui galėtų būti skiriamas ambulatorinis gydymas, išrašant reikiamus vaistus, kuriuos jis galės įsigyti vietoje, t. y. ligoninės vaistinėje.

ELTA