SAM: kvietimas teikti paraiškas dėl sveikatos centrų bus atnaujintas iki sausio pabaigos

20210523_112614
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Kvietimas teikti paraiškas Europos Sąjungos paramai, kuri skiriama sveikatos centrų kūrimui, bus atnaujintas iki sausio pabaigos, trečiadienį paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pasak ministerijos, kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus Europos Sąjungos (ES) investicijoms gauti buvo laikinai sustabdytas atliekant techninio pobūdžio keitimus.

„Pakeitimais siekiama sudaryti sąlygas savivaldybėms įgyvendinant projektus steigti tam tikras naujas paslaugas pačiame sveikatos centre, taip pat suteikti daugiau laiko transformuoti stacionarinio profilio – pediatrijos, chirurgijos – paslaugas į specializuotas ambulatorines ir dienos paslaugas“, – sako SAM Investicijų departamento direktorė Edita Laurinavičienė.

Ministerija skelbia, kad bus tikslinama 2022–2030 metų sveikatos priežiūros kokybės ir efektyvumo didinimo plėtros programos pažangos priemonės „Gerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą“ aprašas.

Pasak E. Laurinavičienės, aprašo tikslinimas neturės įtakos planuojamų investicijų apimtims, bet suteiks savivaldybėms ir gydymo įstaigoms daugiau lankstumo planuojant, kokios paslaugos ir kokia apimtimi yra reikalingos konkrečios savivaldybėms gyventojams.

SAM spalį paskelbė kvietimą teikti paraiškas Europos Sąjungos paramai, skirtai sveikatos centrų kūrimui. Tam bus skirta 122,5 mln. eurų, paramą ir projektus administruoja Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA).

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija antradienį išplatino pranešimą, kad kreipiasi į ministrą Arūną Dulkį dėl „stabdomos šimtamilijoninės paramos sveikatos centrams“. Pasak socialdemokratų, apie tai pranešė CPVA.

SAM atstovas Tomas Bagdonas antradienį BNS patvirtino, kad kvietimai stabdomi laikinai, dėl techninio pobūdžio patikslinimų.

Sveikatos centrus planuoja kurti visos 60 Lietuvos savivaldybių. Tai daroma rajone veikiančių gydymo įstaigų pagrindu.

Savivaldybėms numatytos galimybės steigti sveikatos centrą sudarant bendradarbiavimo sutartis tarp rajone veikiančių gydymo įstaigų arba jas jungiant į vieną juridinį asmenį. Tokiu būdu išplečiamas valstybės lėšomis finansuojamų sveikatos paslaugų teikimas bei supaprastinamas paciento kelias.