SAM: dėl nusižudžiusio Santaros klinikų gydytojo į įstaigą nusiųstos krizių psichologų komandos

20220107_111812
Vilnius
BNS / Fotobankas nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Antradienį iš gyvenimo pasitraukęs Santaros klinikų gydytojas nusižudė savo namuose, patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Sveikatos apsaugos ministro patarėjas Tomas Bagdonas teigia, kad SAM į klinikas jau išsiuntė krizių psichologų komandas, kurios konsultuoja įstaigos darbuotojus.

„Šiandieną vyksta tyrimas, mūsų pagrindinė prerogatyva yra pasirūpinti tiek darbuotojais, tiek ir artimaisiais. Tiek ir pačios Santariškės deda pastangas – jų vidiniai psichologai dirba – tiek iš ministerijos yra nusiųsti (psichologai – ELTA)“, – žurnalistams teigė T. Bagdonas.
 
Pasak jo, poreikį gauti psichologinę pagalbą išsakė 70 įstaigos darbuotojų.
 
„Pagrindinis dalykas trumpuoju laiku – suteikti psichologinę pagalbą. Ką mes girdime, tai tikrai poreikis yra milžiniškas“ , – sakė jis.
 
T. Bagdonas taip pat pažymėjo, kad kol kas nėra gauta jokių duomenų, kad prieš iš gyvenimo pasitraukusį gydytoją būtų taikytas mobingas.
 
„Mes tokių domenų neturime, paskutiniu metu negauta iš darbuotojų jokių raštų“, – sakė ministro atstovas, pažymėdamas, kad jo turimais duomenimis, iš gyvenimo pasitraukė 36 metų medikas.
 
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį pranešė, kad Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose dirbęs gydytojas atėmė sau gyvybę. Pasak ministro, šiuo metu policija atlieka tyrimą, psichologai teikia pagalbą kolegoms ir artimiesiems.
 
Savo ruožtu Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos patvirtino, kad antradienį iš gyvenimo pasitraukė abdominalinės chirurgijos gydytojas, vadovas robotinei chirurgijai dr. Marius Petrulionis.
 
Anot Santaros klinikų, didelę dalį savo veiklos gydytojas skyrė kepenų transplantacijoms, onkologinių pacientų gydymui, studentų ir rezidentų mokymui. Nuo 2023 m. vasaros gydytojui buvo patikėta vadovauti robotinės chirurgijos grupei, kad būtų vystoma ši inovatyvi ir perspektyvi sritis.