Šalyje penktadienį bus sustiprinta su žydų bendruomene susijusių objektų apsauga

photo_3298002
Lietuva
Vilniaus choralinė sinagoga. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Gytis Pankūnas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Lietuvoje penktadienį bus sustiprinta su žydų bendruomene susijusių objektų apsauga, Eltai sakė Policijos departamento atstovės Ramūnas Matonis.

Policijos atstovo teigimu, patruliavimas ties su žydų bendruomene susijusiais objektais yra sustiprintas jau nuo šeštadienio, kai į Izraelį įsiveržė teroristinė grupuotė „Hamas“.

„Po viešų grasinimų, penktadienį žydų bendruomenei bus skirta dar daugiau dėmesio. Pareigūnai ne tik patruliuos prie su žydų bendruomene susijusių objektų, bet ir stebės elektroninę erdvę“, – teigė R. Matonis.

Jo teigimu, policija aktyviai bendradarbiauja su Valstybės saugumo departamentu, Viešojo saugumo tarnyba, vyksta susitikimai su žydų bendruomenės atstovais.

„Svarbiausias akcentas kreipiamas į tuos objektus, kuriuose bus žmonių, tačiau tuo pačiu bus stebimi ir tokie objektai kaip sinagogos, memorialai, kapinės“, – dėstė policijos atstovas.

Teroristinės grupuotės „Hamas“ lyderis Khaledas Meshalas paragino spalio 13 d., penktadienį, išeiti į gatves, palaikyti Izraelį užpuolusią „Hamas“. Po šių pareiškimų socialiniuose tinkluose ėmė plisti raginimai tądien pulti žydus bei su žydų bendruomene susijusius objektus.

Kaip portalui „Delfi“ sakė Vilniaus Šolomo Aleichemo gimnazijos vadovė Ruth Reches, gimnazijos atstovė kreipėsi į policiją dėl grasinimų, bet esą policijos dėmesio nesulaukė. Ji teigė, kad galiausiai nutarta, kad pamokos penktadienį gimnazijoje vyks nuotoliniu būdu, o prie paties pastato budės mokinių tėvai.

ELTA primena, kad spalio 7-osios rytą palestiniečių islamistų grupuotė „Hamas“ pradėjo puolimą prieš Izraelį. Teroristai paleido tūkstančius raketų į Izraelio miestus ir įsiveržė į šalį. Izraelis oficialiai paskelbė karo padėtį.