Šaltis Jurbarke trikdo žaliųjų atliekų išvežimą – pataria, ką daryti

Šaltis Jurbarke trikdo žaliųjų atliekų išvežimą – pataria, ką daryti
Jurbarkas
Etaplius.lt archyvo nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pranešimas spaudai

Staiga spustelėję šalčiai apsunkino žaliųjų atliekų išvežimą Jurbarke. Dar praėjusią savaitę buvusi teigiama temperatūra gyventojams leido grėbti lapus, kai kurie net ir pjovė žolę, o atliekas kaupė žaliųjų atliekų konteineriuose, tačiau dėl naktį ir dieną šiuo metu besilaikančių šalčių šios atliekos prišalo, todėl konteinerių aptarnavimas tapo labai sudėtingas.

Pagal nustatytą grafiką paskutinis žaliųjų atliekų vežimas vyks lapkričio 30 dieną.

„Kaip ir buvo numatyta, žaliųjų atliekų konteinerių aptarnavimo sezonas tęsiasi iki pat lapkričio pabaigos. Norime įspėti gyventojus, kad dėl staiga užklupusių šalčių dalis atliekų prišalo prie konteinerio dugno ar šonų. Kiek įmanoma, mūsų darbuotojai kastuvais stengiasi jas nuo konteinerio atskirti, tačiau ir pačių gyventojų prašome imtis papildomų priemonių“, – sako Saulius Vyšniauskas, aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice“ padalinio vadovas.

Pastebėję, kad konteineriuose žaliosios atliekos yra prišalusios, jurbarkiečiai galėtų juos įvežti į garažą, sandėliuką ar kitą patalpą, kurioje laikosi teigiama temperatūra, kad atliekos atšiltų – tuomet konteinerį išstumti tik ankstyvą aptarnavimo dienos rytą, kad jos nespėtų vėl prišalti.

Pasak S. Vyšniausko, gyventojams nereikėtų intensyviai gremžti ar trankyti užšalusio konteinerio – šaltyje plastikinio konteinerio korpusas lengviau skyla, tad kyla reali grėsmė jį sugadinti. Norėdami atkabinti prišalusias atliekas, darykite tai atsargiai, stengdamiesi nepažeisti konteinerio.

Kitais metais žaliųjų konteinerių aptarnavimo sezoną planuojama pradėti kovo mėnesį. Net jei ir nutiks taip, kad dalis atliekų konteineriuose liks per žiemą, jos bus išvežtos ankstyvą pavasarį, kai tik leis oro sąlygos.