„Šaltinėlio“ filiale lankėsi rašytoja Ilona Ežerinytė

IMG_9880
Šiauliai
Bib­lio­te­kos ar­chy­vo nuo­tr.
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale (Trakų g. 20A) viešėjo viena ryškiausių ir sėkmingiausių pastarojo meto paauglių rašytojų, Lietuvos bibliotekų iniciatyvos „Metai su knyga“ paauglių skaitymo ambasadorė Ilona Ežerinytė.

Daug metų dirbusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, šią profesiją išmainė į rašymą, susitikimus su vaikais ir jaunimu. Jos knygos yra pelniusios prestižinius Lietuvos vaikų literatūros apdovanojimus. Jau pirmoji knyga „Šunojaus diena“ tapo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso (2016 m.) pirmosios premijos laimėtoja bei 2017 m.
pelnė Aldonos Liobytės premiją. Romanas „Sutikti eidą“ – kita rašytojos knyga, Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nominantė, apdovanota Prano Mašioto premija kaip geriausia 2016 m. vaikų ir paauglių knyga. 2018 m. „Verksnių klubas“ tapo Metų knyga paaugliams. Tais pačiais metais už įtaigų ir tikrovišką prozos pasakojimą, puikų ir gyvą kalbos jausmą ir esminių žmogiškų vertybių perteikimą rašytoja apdovanota Vaikų literatūros premija. 2019 m. „Skiriama Rivai“ tapo Metų knyga paaugliams. 2022 m.
„Tetulė Liu“ pripažinta knygų vaikams penketuko nugalėtoja, o knyga „Dabar Marselis“ buvo pretendentė į „Metų knygos apdovanojimus“ knygų paaugliams kategorijoje.

Susitikimo metu, kuris organizuotas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės finansuotą projektą „Visi po viena saule“, I. Ežerinytė „Santarvės“ gimnazijos aštuntokams ir „Ragainės“ progimnazijos septintokams vedė kūrybinį užsiėmimą „Skaitymas ir vaizduotė“. Rašytoja su mokiniais aptarė mokslinius tyrimus, nurodančius, kad 11–18 metų amžiaus asmenų smegenys idealiausiai veikia kūrybingumo ir vaizduotės srityse. „Vaizduotė – stiprus ginklas ir labai svarbi žmogaus savybė. Vaizduotė ir kūrybiškumas yra labai reikalingi kiekviename darbe“, – kalbėjo viešnia. Teigdama, kad vaizduotės potencialą, slypintį kiekvieno žmogaus smegenyse, galima lavinti pratimais, žaidimais, įvairiomis veiklomis, rašytoja pasiūlė paaugliams išbandyti vaizduotės eksperimentus, išmėginti meninio lyginimo metodą, sužaisti vaizduotės žaidimus. Kūrėja teigė, kad „aplinkos analizavimas yra svarbus rašytojo bruožas, kadangi idėjos neretai kyla iš smulkmenų kiekvieno žmogaus kasdienybėje, svarbiausia – jas pastebėti“.

„Atidžiai stebėkite aplinką, turėkite lakią vaizduotę, originaliai mąstykite, būkite atkaklūs, bendradarbiaukite, skaitykite knygas“, – renginio dalyviams linkėjo rašytoja.

Gruodžio 7 d. mokinių laukia projekto „Visi po viena saule“ baigiamasis susitikimas „Draugystė tiesia tiltus“ su ukrainiečių aktore ir dainininke Olena Lastivka „Saulės“ filiale
(K. Korsako g. 10), kuriame bus pristatyti projekto rezultatai: kilnojamoji paroda ir 2024 metų kalendoriai.

Projekto partneris – ukrainiečių integracijos centras „Malva“.

Reklama