Aktualijos2023 m. Sausio 22 d. 18:07

Šalies komisariatuose stingant 1350 pareigūnų savivaldybės siūlo stipendijas ir išmokas

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Jurgita AndriejauskaitėŠaltinis: BNS


257141

Šalies komisariatuose stingant apie 1350 policijos pareigūnų, savivaldybės jiems prisivilioti skiria stipendijas, vienkartines išmokas įsikūrimui.

„Šiuo metu policijoje neužpildyta 18 procentų pareigūnų, daugiausiai jų trūksta Vilniaus, Panevėžio, Marijampolės ir Tauragės apskrityse – daugiau kaip 20 procentų“, – BNS informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Skaičiuojama, kad policijoje yra apie 1350 neužimtų darbo vietų, tarp jų Šiaulių apskrityje trūksta 141 pareigūno, Telšių – 78 pareigūnų, Panevėžio – 168, Tauragės – 77, Utenos – 72 pareigūnų.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato teritorijoje Jonavos ir Kėdainių rajonų policijos komisariatuose laukiami įsidarbinti po 12 pareigūnų, Kauno rajone – aštuoni, o Kaišiadorių rajono policijos komisariate yra viena laisva darbo vieta.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato teritorijoje yra 1 952 statutinės pareigybės, iš jų laisvų – 170.

Iš viso Lietuvos policijoje tarnauja 7520 pareigūnų.

Siūlo stipendijas

Klaipėdos rajonas yra kol kas pirmasis Klaipėdos regione ėmęsis inciatyvos pritraukiant pareigūnus į laisvas darbo vietas.

Kaip šią savaitę skelbė savivaldybė, šio rajono policijos komisariate trūksta 24 policijos pareigūnų. Numatyta, kad čia pradėjusiam dirbti pareigūnui bus skiriama 4 tūkst. eurų išmoka, o besimokančiam – kasmėnesinė 250 eurų stipendija. Pareigūnai rajone įsipareigos dirbti ne trumpiau kaip trejus metus.

Pareigūnams pritraukti stipendijas, finansines paskatas dirbti jų rajone yra numatę ir daugiau savivaldybių.

Anot R. Matonio, viena pirmųjų paskatas ėmė skirti Telšių rajono savivaldybė.

Ši savivaldybė moka vienkartines pašalpas po 5 tūkstančius eurų naujai priimtiems pareigūnams arba po 250 stipendijas per mėnesį visą mokymosi Lietuvos policijos mokykloje laikotarpį.

Anot Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovo Artūro Šliavo, Kelmėje savivaldybė moka studijų įmokų kompensacijas. Ji mokama už du paskutinius studijų metus, nepriklausomai nuo to, ar tai bakalauro, ar magistro studijos.

Raseiniuose savivaldybė moka stipendiją Lietuvos policijos mokyklos pirminio profesinio mokymo studentui (kursantui) – 350 eurų per mėnesį arba vienkartinę išmoką – 7 tūkstančius eurų.

Taip pat gali būti skiriama ne daugiau kaip 20 tūkstančių eurų gyvenamojo būsto įsigijimui Raseinių rajono savivaldybėje. Asmuo gali pasirinkti vieną iš skatinimo priemonių.

Kvietė reklamomis

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos poskyrio viršininkė Danguolė Žiaugrienė teigė, jog šalia tradicinių priemonių (atvirų durų dienos, lankstinukai ir kt.), ieškoma ir naujų sprendimų, kaip pritraukti jaunimą rinktis policininko profesiją.

„Pernai Panevėžyje pradėjo kursuoti miesto maršrutinis autobusas, reklamuojantis ir raginantis rinktis policininko profesiją, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Panevėžio kolegija dėl policijos tyrėjų kompetencijų didinimo, įgyjant aukštąjį teisinį neuniversitetinį išsilavinimą ir panašiai“, – sakė D. Žiaugrienė.

Anot jos, pernai komisariato vadovybė kreipėsi į visas apskrityje esančias savivaldybes, jų merus ir administracijas dėl iniciatyvos prisidėti prie jaunimo skatinimo rinktis policininko profesiją. Į šį kvietimą atsiliepė Rokiškio rajono savivaldybė.

Pagal patvirtintą programą, atvykstančiam tarnauti trūkstamam specialistui gali būti mokama mėnesinė 250 eurų dydžio tikslinė stipendija arba vienkartinė 5 tūkst. eurų skatinamoji išmoka.

Specialistas įsipareigotų nepertraukiamai dirbti ne trumpiau kaip trejus metus.

Ne visi atitinka reikalavimus

„Iniciatyvos yra labai sveikintinos, mes jas labai palaikome ir skatiname prisijungti kuo daugiau savivaldybių“, – BNS sakė R. Matonis.

Anot jo, Policijos departamentas pernai vykdė aktyvią darbuotojų pritraukimo ir profesijos populiarinimo kampaniją, kurią sudarė daug įvairių priemonių.

„Rezultatai nudžiugino, norinčių tapti policijos pareigūnais turėjome 561, atrankoje dalyvavo 239 kandidatai. Didžiausia problema, dėl kurios kandidatai neatitinka reikalavimų – prasta sveikata, neatitikimas nepriekaištingos reputacijos reikalavimams, pusšimtis neišlaikė stojamųjų testų“, – teigė R. Matonis.

Lietuvos policijos mokykla be vidurinį išsilavinimą turinčių kursantų, kurie turi mokytis vienerius metus ir įgyja pirminės grandies policininko kvalifikaciją, organizuoja ir įvadinius šešių savaičių kursus asmenims, jau turintiems aukštąjį išsilavinimą.

Taip pat studentus pagal teisės ir policijos veiklos studijų programą ruošia ir Mykolo Romerio universitetas universitetas.

Pasak R. Matonio, į policiją naujai priimto darbuotojo startinis darbo užmokestis „į rankas“ – 900 eurų, Vilniuje – beveik 1000 eurų.

Pareigūnams mokamos priemokos už stažą ir laipsnį, priedai už viršvalandinį darbą ar papildomas užduotis.