PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Rugsėjo 28 d. 13:07

Šalies institucijos pratybose išbandė pasiruošimą atremti karo grėsmes

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


279144

Pratybų „Perkūno bastionas“ metu institucijos išbandė savo pasirengimą atremti karo grėsmes, ketvirtadienį Vyriausybės kanceliarijoje aktyvuotas Valstybės mobilizacijos operacijų centras (VMOC).

VMOC ištikus grėsmėms realiose situacijose būtų aktyvuojamas Seimui ar prezidentui paskelbus mobilizaciją. Jam vadovauja Vyriausybės kancleris.

„Agresyvūs Rusijos ir Baltarusijos veiksmai mus verčia nuolat išlikti budriais ir pasirengusiais ne tik ginklu atremti grėsmes, bet kartu ir gebėti užtikrinti gyvybinių valstybės funkcijų ir civilinio gyvenimo tęstinumą, nepertraukiamą būtinųjų paslaugų teikimą gyventojams, ištikus kritinei situacijai“, – teigė centrui pirmininkavusi Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Anot jos, šios pratybos skirtos įvertinti, kaip institucijos geba susitvarkyti su šiuo plataus masto uždaviniu, ko trūksta sklandžiam jo išpildymui, išbandyti resursų mobilizavimo procedūras, reagavimo spartą ir bendrų tarpinstitucinių veiksmų darną. Leisdamos pamatyti taisytinas vietas, pratybos suteiks vertingos patirties procesų tobulinimui ateityje

Kaip skelbia Vyriausybės kanceliarija, pratybų metu testuota VMOC veikla kontroliuojant ir koordinuojant civilinių mobilizacijos institucijų veiksmus šioms vykdant mobilizacines užduotis.

Pratybų scenarijaus rėmuose VMOC teikė siūlymus Vyriausybei dėl būtinųjų užduočių, reikalingų valstybės gynybos ar kitų gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų atlikimui užtikrinti, nustatymo ūkio subjektams. Taip pat aptarti visuomenės informavimo koordinavimo iššūkiai ir galimi sprendimo būdai, testuotos kitos užduotys.

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo rugsėjo 27 – 29 dienomis organizuojamose pratybose „Perkūno bastionas“ testuojami institucijų veiksmai ir tarpinstitucinė sąveika nepaprastosios padėties, mobilizacijos ir karo atvejais.

Kaip skelbiama, šios pratybos suteikia galimybę peržiūrėti teisinės bazės aktualumą, tobulinti informacijos kaitos procedūras, treniruoti įvairių lygių specialistus ir sprendimų priėmėjus krizių valdymo specifikos.

Pratybose dalyvauja Nacionalinis krizių valdymo centras, visos ministerijos, aštuonios Pietų Lietuvos savivaldybės ir daugybė kitų institucijų.

Tokio pobūdžio pratybas Lietuvos kariuomenė organizuoja nuo 2017 metų.