Šalį sukrėtęs įvykis kitu kampu: 9-metė Agota rasta gyva, tačiau kokią žymę pagrobimas paliks jos gyvenime?

20240110916A4132
Lietuva
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Pranešimas spaudai

Šiandien visa Lietuva šypsosi – praėjus kelioms dienoms po dingimo, 9-metė Agota rasta gyva. Ir tai, be abejo, svarbiausia žinia. Tačiau laida „TOP 3“ paklaus kito klausimo – kokie galėjo būti jos pagrobėjo motyvai ir kokį pėdsaką tai paliks 9-metės gyvenime? Visą šalį sukrėtusio įvykio atomazga, prabangūs politikų pirkiniai ir ne visus sužavėjusi suknelė „Auksinių gaublių“ ceremonijoje – jau šį vakarą per TV3.

Po Lietuvą apskriejusios džiaugsmingos žinios, kad pagrobta mergaitė buvo rasta gyva ir sveika, kylantys klausimai ir spėlionės nesibaigia. Paaiškėjo, kad įtariamasis filmų scenarijų primenantį pagrobimą suplanavo iki menkiausių detalių. Kad įkalintų mergaitę, net pasiruošė nusikaltimo vietą – įsirengė patalpas garaže.

Kad mūsų šalyje kada nors būtų įvykęs panašaus pobūdžio nusikaltimas, neatsimena ir vaikų psichiatras Linas Slušnys. O kokį pėdsaką tai paliks 9-metės Agotos gyvenime?

Anot L. Slušnio, 9 metų vaikas puikiai suvokia pagrobimo faktą, todėl išgyvena baimę ir didelį stresą. Tačiau, kaip ir kada po kelias dienas trukusio siaubo galima ir vėl gyventi pilnavertį gyvenimą? 

„Tyrimai rodo – jei sėkmingai dirbsime su tokiu vienkartiniu atveju, ir, jei vaikas gyvens be didelių sukrėtimų ir stresų, toks atvejis labai gilaus pėdsako nepaliks“, – sakys laidoje L. Slušnys, tačiau netrukus pridės, kad mergaitė, be abejo, tą atsimins visą likusį gyvenimą. 

Kodėl sulaikytas 42-ejų metų įtariamasis ryžosi pagrobti mažametį vaiką? Kokiu tikslu jis mergaitę apskritai įkalino? Ką apie tai galėtų pasakyti panašius atvejus patyrę tėvai? Galiausiai, kas padėtų mūsų vaikus nuo tokių traumų apsaugoti ateityje? Visa tai – jau šį vakarą.

Antroji laidos tema – kvapą gniaužiantys politikų pirkiniai. Ne kartą girdėjome, kaip politikai, o ypatingai – Seimo nariai – skundžiasi dėl menkų savo algų. Neva, į Seimą eina tiesiog iš pašaukimo. Visgi, kai kuriems jų atlygis, pasirodo, netrukdo įsigyti įspūdingų pirkinių. Pavyzdžiui – būstų labiausiai viliojančiuose Europos kurortuose.

Tad kol daugelis iš mūsų svarstome, ar šiemet pavyks pasilepinti atostogomis Lietuvos pajūryje, kiti savo ruožtu planuoja ir kur kas prašmatnesnes atostogas. Pavyzdžiui, naujausias užjūrio naujakurys Antanas Matulas, 2022-aisiais metais įregistravo butą Ispanijoje net už 65 tūkstančius eurų!  

„Radome 49 kvadratų apartamentus už 65 tūkstančius, su požeminiu garažu. Išeini į gatvę ir už 700 metrų matosi jūra. Vienas kambarys ir vienas miegamasis, uždara teritorija, dideli vieno aukšto apartamentai. Pagrinde ten gyvena skandinavai, anglai. Kiemo viduryje – baseinas, tai geriau ir nereikia“, – apie vis dar žvilgantį savo pirkinį šio trečiadienio laidoje pasakos politikas.  

Tačiau „TOP 3“ komanda šį vakarą atskleis, kad Seime tokiu kolegos pirkiniu patenkinti tikrai ne visi. Ar apartamentai Ispanijoje skirti tik atostogoms? O gal, nelaimės atveju, tokie politikų būstai – pabėgimo planas nuo karo? Visi atsakymai – šio vakaro laidoje.

Taip pat žiūrovai pamatys ir jau daugelio apkalbėtą, neseniai praūžusią „Auksinių gaublių“ ceremoniją.  Ar pastebėjote čia šokiruojančią, moters lytiniais organais puoštą suknelę? Ką tuo norėta pasakyti? Ir ką apie tai galėtų pasakyti etiketo žinovas Giedrius Drukteinis?

Laida „TOP 3“ – pirmadieniais-ketvirtadieniais, 21 val. per TV3!