Šalčininkuose pasieniečiai aptiko kontrabandinių cigarečių sandėlį

_tM_Mp29r1o
Šalčininkai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Pasieniečiai Šalčininkuose sulaikė tris šio rajono gyventojus, kurie gabeno ir neteisėtai sandėliavo daugiau kaip 5 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių.

Šeštadienį vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai Šalčininkų pakraštyje, prie garažų masyvo, užklupo tris vyrus su ryšuliais. Jie krovinį ketino krauti į čia pat stovėjusį automobilį „Audi A6“ lietuviškais registracijos numeriais. Su įkalčiais sulaikomi vyrai nesipriešino. Paaiškėjo, kad trijulė – Šalčininkų rajono gyventojai, 24, 30 ir 31 metų. Jauniausias jų VSAT pareigūnams – gerai žinomas, įkliuvęs ir anksčiau, kai neteisėtai gabeno kontrabandines cigaretes.

Tęsdami tyrimą, Tribonių užkardos pasieniečiai pasitelkė kinologą su tarnybiniu šunimi.

Devynmetė belgų aviganė Ika iškart aptiko įtartinus pėdsakus ir jais pasieniečius atvedė iki vieno garažo. Jame VSAT pareigūnai rado ir daugiau ryšulių, kuriuose buvo kontrabandinių rūkalų. Iš viso šio įvykio metu kontrabandininkai neteko 5 040 pakelių cigarečių „NZ Gold“, „Minsk Super Slims“ ir „Queen Menthol“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Po apklausos pasieniečiai sulaikytuosius paleido, jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Cigaretės ir automobilis laikinai saugomi Varėnos pasienio rinktinės padaliniuose.