Šalčininkuose įžiebta pagrindinė rajono eglė – žieduotoji gražuolė

iz13
Šalčininkai
Šalčininkų rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šalčininkų rajono savivaldybės inf.

Pirmąją žiemos dieną Šalčininkuose įžiebta pagrindinė rajono eglė – žieduotoji gražuolė! Šalčininkų kultūros centras pasirūpino, kad šventėje nepritrūktų magijos, šilumos, meilės ir bendrystės, kai visi kartu - maži ir dideli – įkvepia nepakartojamos nuotaikos ir paslaptingumo Kalėdų laukimui.

Šįvakar atėję į šventę vaikai, mažylius atlydėję tėvai ir seneliai, jaunimas ir kiti smalsuoliai tapo įtraukiančio muzikinio pasakojimo apie šeimą praradusį ir susigrąžinusį berniuką dalyviais. Kartai per Kalėdų sumaištį pamirštame apie svarbiausius dalyku ir apie tai, kad svarbiausi yra ne daiktai, o žmonės. Kartą per Kalėdų sumaištį ruošdamiesi kelionei šeimos nariai neatkreipė dėmesio, jog namuose pamiršo patį mažiausią broliuką Keviną. Likusiam vienam namuose jam teko išbandyti save, apsaugoti namus nuo nusikaltėlių ir, žinoma, suprasti, kad jis myli savo šeimą. Jis suprato, kad ilgisi savo mamos, tėčio ir brolių, myli juos, nepaisant nesutarimų. Ir štai – magiška akimirka! Meilė nugalėjo – šeima sugrįžo! Magija? Galbūt. Bet būtent visai šeimai susitikus į jų širdis atėjo tikros Kalėdos. Šį muzikinį spektaklį šokiais papuošė šokių kolektyvas „Smile“, o dainas atliko Julija Ivanovskaja, Dominik Mickevič ir Jolanta Provlocka.

„Artėja gražiausios ir nuostabiausios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji metai. Prasideda Adventas, labai svarbus kiekvienam žmogui ir visuomenei, ne išimtis – ir mūsų Šalčininkų bendruomenei. Tradiciškai šių švenčių pradžią skelbia mūsų centrinės eglutės įžiebimas. Nuoširdžiai sveikinu visus ir dėkoju, kad atvykote palaikyti mūsų bendrą tradiciją. Ši metas turi sulėtinti mūsų žingsnį nors akimirkai, privalome sustoti, pabūti kartu, įsiklausyti ir pasidžiaugti. Tai ramybės, maldos, bendrystės ir gerumo laikas. Aš linkiu Jums visiems išgyventi Adventą ramiai ir saugiai, visiems sveikiems sulaukti Šv. Kalėdų“, – pasakė meras Zdzislav Palevič.

Ir štai dar viena magiška akimirka! Į Šalčininkus atkeliavo Kalėdų Senelis! Kartu su Šalčininkų rajono meru Zdzislavu Palevičiumi jis įžiebė pagrindinė rajono eglę. ... keturi, trys, du, vienas, ir savivaldybės aikštėje įžiebta 18,7 m aukščio karkasinė gražuolė, kurią puošia 1700 m girliandų ir spalvoti žiedai. Aikštę puošia šviečiantys burbulai, iglu namelis, architektūrinis apšvietimas. Girliandos taip pat puošia aplink A. Mickevičiaus paminklą augančius medelius, dekoracijomis apšvieta Vilniaus gatvė ir įvažiavimas į miestą.

Be to, šalčininkiečių ir miesto svečių laukia kelios staigmenos: šiandien parke įžiebta Eglučių alėją, kitą savaitę parke nušvis Šalčininkų seniūnijos eglė, ją padovanojo šalčininkiečiai Edmund ir Marina Marinovskiai, pradės veikti Kalėdų paštas. Tačiau mieste yra dar keli objektai, kurie trauks dėmesį: įvairiaspalviu apšvietimu apšviesta S. Moniuškos menų mokykla, o išėjusius pasivaikščioti nustebins salelės papuošimas.

Taigi, Šalčininkų rajono eglė įžiebta, nuotaika atkeliauja į visą rajoną – netrukus seniūnijose taip pat bus įžiebti Kalėdų medeliai. Linkime, kad gražiausių ir prasmingiausių švenčių laukimas būtų kupinas gerumo ir šilumos.