Šakiuose viešėjo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė

428485267_707616464891142_7487993521011696694_n
Šakiai
Šakių rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šakių rajono savivaldybė

Vasario 29 dieną Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė, vyriausioji patarėja Agnė Balė ir Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja, laikinai pavaduojanti Marijampolės apskrities vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėją, Renata Kruk lankėsi Šakiuose, kur susitiko su Savivaldybės meru Raimondu Januševičiumi.

Susitikime su direktore taip pat dalyvavo Šakių rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius, administracijos direktorius Vytautas Ižganaitis, Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos  skyriaus Šakių raj. patarėja I. Jurjonienė, Šakių Socialinių paslaugų centro direktorė Vilma Bielskienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Pilypaitytė, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Aušra Pavydienė, Lekėčių seniūnijos seniūnas Ričardas Krikštolaitis ir kiti su vaiko globa susiję įstaigų darbuotojai.

Susitikimo metu aptarta bendra Šakių rajono situacija, susijusi su vaiko teisėmis ir globa, problemos, su kuriomis susiduria specialistai ir kiti aktualūs klausimai.

Daug dėmesio skirta vaikų gyvenimo šeimynose klausimams, šeimynų steigimo ir veiklos vykdymo sąlygoms, veiklos reguliavimo ir bendradarbiavimo stiprinimo, informacijos perdavimo operatyvumo, integralaus švietimo, švietimo pagalbos specialistų poreikio bei vaikų ir paauglių emocinės sveikatos klausimams.

Pasidžiaugta pavyzdingomis šeimynomis Šakių rajone, suteikiančiomis vaikams ne tik puikias gyvenimo sąlygas, tačiau ir kuriančiomis su vaikais, netekusiais galimybės gyventi su savo biologiniais tėvais, tikrą emocinį ryšį, tačiau, kaip pabrėžė Savivaldybės vadovai – šeimynų steigimas ir vaikų auginimas jokiu būdu neturėtų tapti verslas.

Vizito pabaigoje I. Skuodienė dėkojo Savivaldybės vadovams, ir institucijų atstovams už parodytą iniciatyvą susitikti bei gausias diskusijas, informaciją ir iškeltus klausimus, kurie suteikia galimybes peržiūrėti ar objektyviau įvertinti tam tikras situacijas.