Šakių rajono Zanavykų muziejuje pristatyta paroda „Raudondvario grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius – fotografas“

431558589_718926170426838_4831622947538234926_n
Šakiai
Šakių rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šakių rajono savivaldybė

Zanavykų muziejuje pristatyta paroda „Raudondvario grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius – fotografas“. Kauno rajono muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas ne tik pristatė parodą, tačiau ir išsamiai papasakojo apie dvaro valdytojo aistrą tolimoms kelionėms, kurioms jis kruopščiai ruošdavosi, o kelionių metu išlipęs į krantą niekuomet nesiskirdavo su fotoaparatu.

Nors B. H. Tiškevičiaus gyvenimas yra ne kartą aprašytas spaudoje ar moksliniuose straipsniuose, tačiau daug jo ilgo gyvenimo detalių šiandien yra dar mažai žinomos.
 
Svarbiausiu faktu, liudijančiu jo ekspedicijas ar kasdienybę, vis dar lieka paties grafo darytos fotografijos, kurių dauguma dėl karų, konfliktų ar kitų istorinių stichijų buvo sunaikintos arba išblaškytos po visą pasaulį.
 
Renginio metu taip pat pristatyta Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro išleista Benjamino Mašalaičio knyga „100 Sūduvos dvarų“, skirta kultūrinio turizmo skatinimui Sūduvoje, prie kurios leidybos prisidėjo ir Šakių rajono savivaldybė.
 
Dvarų kultūros žinovo Benjamino Mašalaičio leidinyje, kuriame apžvelgiami lankomiausi ir turistų pamilti Sūduvos dvarai, tarp 100 Sūduvos dvarų puikuojasi 13 Šakių rajono didikų kultūros puošmenų. Pristatyme dalyvavo ir pats knygos autorius B. Mašalaitis, kartu su Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro direktoriumi Vitu Girdausku.
 
Parodos pristatyme ir knygos sutiktuvėse dalyvavo ir Savivaldybės meras Raimondas Januševičius, kuris džiaugėsi kultūros ir meno puoselėjimu bei indėliu į kultūrinio turizmo skatinimą.
 
Muzikinę, meninę renginio programą dovanojo Šakių rajono meno mokyklos moksleiviai.
 
Paroda „Raudondvario grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius – fotografas“ bus eksponuojama iki gegužės 1 dienos. Visi maloniai kviečiami apsilankyti.