Šakių rajono savivaldybėje lankėsi Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras

410196686_663063876013068_5585051769450038994_n
Šakiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šakių rajono savivaldybė

Vakar Šakių rajono savivaldybėje lankėsi Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras, Kultūros paveldo departamento Alytaus-Marijampolės teritorinio skyriaus vedėjas Alius Baranauskas, patarėja Violeta Kasperavičiūtė ir Kauno teritorinio skyriaus vyriausiasis specialistas Andrius Liakas.

V. Bezaras susitiko su Savivaldybės meru Raimondu Januševičiumi bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Dariumi Aštrausku ir aptarė aktualiausius klausimus. 

Susitikimo metu daug dėmesio buvo skirta Kidulių dvaro sodybos pastatams. Aptarta pastatų būklė, vertinimas ir saugumo klausimai, diskutuota, kaip juos galima būtų apsaugoti, aptarti aspektai, susiję su paveldo objektų atstatymu, planavimu, naudojimu ar šalinimu.  

Aplankyta Zyplių dvaro sodyba ir aptarti dvaro sodybos komplekso plėtros planai, siekiant išsaugoti istorinę, kultūrinę vertę ir atkurti funkcionalius plotus, kuriuos galėtų naudoti visuomenė. Plėtra ir tam tikrų pastatų renovacija siejama su turizmo pritraukimu, siekiant sukurti darnų ir ilgalaikį projektą, kuris prisidėtų prie kultūrinio paveldo išsaugojimo ir bendruomenės vystymo.

Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitienė aprodė Zyplių dvaro vežiminėse įsikūrusias muziejaus erdves, kuriose vyksta įvairios edukacijos bei pažinčiai su zanavykų kultūros paveldu, tradicijomis ir buitimi pasitelktos interaktyvios naujovės.