PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Birželio 16 d. 08:16

SADM svarsto naują vaikų apsaugos priemonę – specialų QR kodą norintiesiems dirbti su jais

Lietuva

Pexels.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


270438

Siekdama apsaugoti vaikus nuo seksualinio išnaudojimo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) svarsto įdiegti naują įrankį – norintieji dirbti su vaikais turėtų įgyti specialų QR kodą.

Darbdaviai turėtų teisę neįdarbinti tokio kodo nepateikusių asmenų, jei jų pareigos būtų susijusios su vaikais.

„Vaiko gerovė ir saugumas, nesvarbu kokioje aplinkoje jie bebūtų, svarbiausias valstybės prioritetas“, – BNS sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėjas Tomas Kavaliauskas.

Anot jo, ministerijos specialistai su kitų institucijų atstovais nuolat ieško tiek prevencinių, tiek smurtines ar nusikalstamas veikas užkardančių sprendimų.

„Šiuo metu intensyviai diskutuojame apie įvairių vaikų saugumą užtikrinančių priemonių diegimą“, – teigė patarėjas.

Svarstoma, kad QR kodas būtų susietas su Įtariamųjų, kaltinamųjų, nuteistųjų registru. Ar jį suformuoti, spręstų pats su vaikais norintis dirbti asmuo, bet jo negavęs darbdavys galėtų atsisakyti priimti asmenį į darbą.

Darbdavys nuskenavęs kodą patikrintų, ar darbuotojas atitinka reikalavimus dirbti su vaikais.

Šis reikalavimas galėtų būti taikomas ir savanoriams, ir dirbantiesiems pagal individualios veiklos pažymą.

Dar viena svarstoma naujovė – susieti Įtariamųjų, kaltinamųjų, nuteistųjų registrą su „Sodros“ duomenų baze, kad už nusikaltimus prieš vaikus teistam asmeniui nutarus įsidarbinti ugdymo įstaigoje ar kitur, darbdavys gautų žinutę apie jo teistumą. Taip pat darbovietė būtų informuota, jeigu jos darbuotojas būtų nuteistas už tokius nusikaltimus.

Šiomis priemonėmis norima užtikrinti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo nuostatų įgyvendinimą, kad kaltais dėl seksualinių nusikaltimų, vaiko išnaudojimą pornografijai, pelnymąsi iš vaiko prostitucijos ir panašius nusikaltimus pripažinti asmenys nedirbtų su vaikais.

Svarstoma, kad įdiegus minėtas priemones, būtų galima darbdaviams įtvirtinti tūkstantines baudas už pareigos nevykdymą.