PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gruodžio 4 d. 13:52

S. Skvernelis nemano, kad Prezidentūra yra nusistačiusi prieš „aušriečių“ kandidatus į ministrus (papildyta)

Lietuva

Saulius Skvernelis / Andrius Ufartas/ELTA

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


332493

Nors paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas šalies vadovui nepateikė poros „aušriečių“ kandidatūrų į ministrus, Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis nemano, jog Prezidentūra yra iš principo nusistačiusi prieš „Nemuno aušros“ teikiamus pretendentus į Vyriausybę. „Vardan Lietuvos“ lyderis svarsto, jog Sigito Podėno ir Virginijaus Kulikausko pavardės nepasiekė Gitano Nausėdos darbo stalo, nes pastarųjų kandidatų kompetencijos įvertinos kaip nepakankamos ministrų pareigoms.

„Tikrai nemanau, kad čia nusistatymas prieš „Nemuno aušrą“. Tiesiog iš tų komentarų, kas buvo atliepta, dėl abiejų kandidatūrų (...) – ministro pozicija yra tokia daugiau viską apimanti“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

„Ministrui tenka didesnės atsakomybės ir už pakankamai plačią sritį – ar tai būtų aplinkosaugos reikalavimai. Aplinkos ministerija turi daugybę papildomų funkcijų, tame tarpe ir Teisingumo ministerija“, – tęsė jis.

S. Skvernelio manymu, G. Paluckas norėjo, jog išsyk būtų patvirtintas visos sudėties Ministrų kabinetas.

„Bet iš tų pirmų komentarų iš Prezidentūros, po susitikimų, man atrodo visi ministrai turėjo vienodą šansą, bet ne visiems pavyko vienodai gerai prisistatyti“, – samprotavo jis.

„Turbūt, labai nenustebino. Yra dar laiko iki tol, kol bus tvirtinama Seime Vyriausybės programa, manau, dar tu du kandidatai į labai svarbias pozicijas bus rasti“, – teigė demokratas.

S. Skvernelis prieš keletą metų pats derino savo Ministrų kabinetą tiek su G. Nausėda, tiek su kadenciją baigusia šalies vadove Dalia Grybauskaite. Klausiamas, ar tuomet procesai vyko sklandžiau, ekspremjeras įvardijo tam tikrus skirtumus.

„Man atrodo, kad tas metodas, kurį mes taikėme, jis bent jau man buvo gerokai priimtinesnis, nes žmonės, kurie nueidavo pas prezidentą ar prezidentę į tą viešą susitikimą, iš esmės jau būdavo tam tikrą filtrą praėję“, – ankstesnes kadencijas prisiminė jis.

„Mes daug darėme to užkulisinio darbo iki kandidato patekimo į Prezidentūrą“, – akcentavo jis.

Seimo pirmininkas patikino, kad ir jis yra susidūręs su situacijomis, kai kalbinamas kandidatas į ministrus persigalvodavo ir tokio pasiūlymo atsisakydavo. Tiesa, pažymėjo jis, tokie pasikeitimai vykdavo dar iki tol, kol kandidatų pavardės būdavo pristatomos viešai.

Visgi, ir dabartinės Vyriausybės formavimas, jo vertinimu, vyko pakankamai sklandžiai.

„Buvo daugiau susiję su tiesioginiu kompetencijų vertinimu. Natūralu, jeigu prezidentui kilo abejonės dėl gebėjimų, dėl vertybinių klausimų, platesnio matymo – jis tokią teisę turi (atmesti kandidatūrą – ELTA)“, – apibendrino S. Skvernelis.

ELTA primena, kad prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą dėl naujosios Vyriausybės sudėties. Naujasis kabinetas – be dviejų ministrų. Vis dar liko neaišku, kas vadovaus Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms.

Kaip skelbta anksčiau, trečiadienį paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas pranešė, jog pateikė prezidentui tik 12 ministrų kandidatūrų. Socialdemokratas nurodė, jog G. Nausėdai nebuvo pristatytos „aušriečių“ į aplinkos ministrus teikto Sigito Podėno ir vadovauti Teisingumo ministerijai siūlyto Virginijaus Kulikausko pavardės.

Prezidentas į finansų ministrus patvirtino jau anksčiau šias pareigas ėjusio Rimanto Šadžiaus kandidatūrą, į krašto apsaugos ministres – parlamentarę Dovilę Šakalienę, į kultūros ministrus – Seimo narį Šarūną Birutį, į socialinės apsaugos ir darbo ministres – parlamentarę Ingą Ruginienę, į susisiekimo ministrus – Seimo narį Eugenijų Sabutį, į sveikatos apsaugos ministres – VU Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto direktorę Mariją Jakubauskienę, į švietimo, mokslo ir sporto ministres – parlamentarę Ramintą Popovienę, į vidaus reikalų ministrus – Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorių Vladislavą Kondratovičių, į užsienio reikalų ministrus – iki šiol prezidento vyriausiojo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pareigas ėjusį Kęstutį Budrį.

„Vardan Lietuvos“ į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją pasiūlė parlamentaro Luko Savicko kandidatūrą, į energetikos ministrus – šias pareigas jau ėjusį Žygimantą Vaičiūną. Jų kandidatūras prezidentas patvirtino.

Tuo metu „Nemuno aušra“ į į žemės ūkio ministrus buvo pateikusi Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininką Igną Hofmaną. Jis, kitaip nei kiti „aušriečių“ kandidatai, prezidento palankumo sulaukė.

#SAULIUS SKVERNELIS#NEMUNO#AUŠRA#PREZIDENTAS#GITANAS NAUSĖDA
#MINISTRAI