S. Skvernelis į partijos kandidatų perspektyvas rinkimuose žiūri optimistiškai: antruose turuose galime turėti iki 10 kandidatų į merus

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Ignas Dobrovolskas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko Sauliaus Skvernelio nenudžiugino rinkėjų aktyvumas savivaldos rinkimuose. Tačiau kalbėdamas apie partijos kandidatus į merus įvairiose Lietuvos savivaldybėse partijos pirmininkas neslėpė optimizmo, ir antrajame ture matė bent 10 savo partijos kandidatų į merus.

„Tikiu, kad antruose turuose galime turėti iki 10 kandidatų. Tikimės dar ir siurprizų. Aišku, jų gali būti ir blogų, bet tikimės ir gerų siurprizų. Manau, kad partija, kuri metus laiko įsikūrusi, pasiūlėme 49 sąrašus ir 48 kandidatus į merus, ir realiai pagal kompetenciją galinčius imti atsakomybės“, – sekmadienio vakarą partijos rinkiminiame štabe žurnalistams teigė S. Skvernelis.
 
„Tai tikiuosi, kad žmonės rajonuose ir miestuose patikėjo, bus, matyt, ir džiugių siurprizų, bus nusivylimų, bet tai mums yra pirmi rinkimai“, – pridūrė jis.
 
Paprašytas įvardinti, kokiose savivaldybėse mato galimybes partijos kandidatams į merus patekti į antrąjį turą, politikas jų įvardijo daugiau negu dešimtį.
 
„Dabar, kad kažko neįžeist iš mūsų merų... Manau Neringa, Šilutė, Lazdijai, Alytaus rajonas, Pasvalys, Anykščiai, Radviliškis, Ukmergė, Kretinga, Skuodas, Kelmė, Marijampolė“, – vardino Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas.
 
Aiškindamas, kodėl savo partijai nenumato didelės sėkmės didmiesčiuose, S. Skvernelis aiškino, kad didieji miestai turi tam tikrą specifiką ir didelę pasiūlą, todėl konkuruoti yra sunku.
 
„Dėl didžiųjų miestų yra tam tikra specifika. Jeigu partijos įkūrimo pradžioje rodė pakankamai didelį aktyvumą mūsų rėmėjų didžiuose miestuose, tai po metų balansas šiek tiek pasikeitė. Natūralu, kad į didžiuosius miestus įsiveržti labai sunku, kadangi daug politinių jėgų, kurios siūlo, vien Vilniuje kokia pasiūla buvo“, – tvirtino jis.
 
ELTA primena, kad sekmadienį 20 val. baigėsi balsavimas savivaldos ir merų rinkimuose, rinkimuose, Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, dalyvavo 48,97 proc. rinkėjų.
 
Rinkimų dieną prie balsadėžių atėjo 39,56 proc. piliečių, dar 9,41 proc. gyventojų savo rinkiminę valią pareiškė iš anksto.
 
Bendras pirmojo rinkimų turo aktyvumas šiek tiek didesnis nei praėjusių savivaldos ir merų rinkimų metu. 2019 m. savo balsą pirmajame savivaldos rinkimų ture atidavė 47,8 proc. piliečių: rinkimų dieną balsavo 41,55 proc., o iš anksto 6,25 proc. rinkėjų.