PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Lapkričio 5 d. 13:42

S. Skvernelis: demokratai ir socdemai turi idealų sutapimą programiniais klausimais (papildyta)

Lietuva

Saulius Skvernelis / Žygimantas Gedvila/ELTA

Greta ZulonaitėŠaltinis: BNS


327498

Demokratų lyderis Saulius Skvernelis sako, kad jo vadovaujama partija ir socialdemokratai beveik idealiai sutampa programiniais klausimais.

„Labai džiaugiuosi, kad gerbiami kolegos, partneriai išgirdo mūsų lūkesčius ir galime konstatuoti, kad programiniais klausimais mes turime praktiškai idealų sutapimą“, – antradienį žurnalistams po susitikimo su Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) derybininkais sakė S. Skvernelis.

Socialdemokratų kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas patvirtino, kad partijų programinės nuostatos „didžiąja dalimi sutampa“.

S. Skvernelis kalbėjo besidžiaugiantis, kad LSDP išgirdo demokratų poziciją dėl galimų koalicijos partnerių. Vis dėlto jis neatskleidė, kokia pozicija išsakyta partneriams.

„Šiandien galbūt mažiau diplomatiškai patvirtinome savo sprendimą. Aiškiai, tiesiai šviesiai, lietuviškai (kas yra nepageidaujami – BNS)“, – teigė demokratų lyderis.

Anksčiau Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ minėjo, kad nenorėtų vienoje koalicijoje dirbti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

S. Skvernelis teigė savo poziciją viešai išsakysiąs, kai LSDP baigs konsultacijas su kitomis partijomis dėl galimos daugumos.

Tą patį kalbėjo ir G. Paluckas: „Bet kokie komentarai dėl galimų koalicijos partnerių bus teikiami tik tada, kai mes pakalbėsime su visais, įvertinsime visų pozicijas ir įvertinsime visų nuostatas tiek dėl programų, tiek dėl polinkio dirbti pozicijoje ar opozicijoje.“

Socialdemokratai jau antrą savaitę dėl valdančiosios daugumos derasi su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir LVŽS.

Vis dėlto pastarųjų partijų lyderiai – S. Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis – nesutaria nuo 2021-ųjų, kai dalis „valstiečius“ palikusių Seimo narių įkūrė savo frakciją parlamente, o vėliau – ir partiją.

Po pirmojo Seimo rinkimų LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė būtent demokratus ir „valstiečius“ pakvietė formuoti valdančiąją koaliciją.

Praėjusį trečiadienį po įvykusio partijos prezidiumo LSDP nutarė išplėsti partijų, kurias kviečia konsultacijoms dėl koalicijos, sąrašą, įtraukiant ir Liberalų sąjūdį bei „Nemuno aušrą“.

Pasiteiravus, ar prie koalicijos prisijungs „Nemuno aušra“, S. Skvernelis sakė, kad apie tai bus pranešta, kai socialdemokratai baigs konsultacijas su visomis partijomis.

Demokratų lyderis teigė, kad su socialdemokratais taip pat preliminariai aptartos galimos pozicijos Seime ir Vyriausybėje.

„Tačiau kol nėra aiškumo dėl to, kiek politinių partijų sudarys ir kokios koalicijos, tai detaliau jokių komentarų dėl personalijų, pozicijų tikrai kol kas nėra ir jų būti negali“, – kalbėjo politikas.

S. Skvernelio teigimu, koalicijos sutartį planuojama pasirašyti iki šeštadienio, tuo metu G. Paluckas tvirtino, kad tai bus galima padaryti, kai sutarties projektui pritars LSDP taryba. Ji posėdžiaus šeštadienį.

„Lietuva gali būti rami, tikrai bus Vyriausybė, bus laiku ir bus sustyguota taip, kad galės dirbti ketverius metus“, – antradienį sakė G. Paluckas.

Trečiadienį LSDP derybininkai planuoja susitikti su Liberalų sąjūdžio ir partijos „Nemuno aušra“ atstovais.

LSDP naujame Seime užsitikrino 52 mandatus. Antra liko Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 28 mandatais, trečia – partija „Nemuno aušra“ su 20 mandatų.

Dar 14 mandatų gavo Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, 12 mandatų – Liberalų sąjūdis, aštuonis mandatus užsitikrino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tris – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, po vieną mandatą – Nacionalinis susivienijimas ir partija „Laisvė ir teisingumas“. Į Seimą pateko ir du save išsikėlę politikai.