REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Kovo 30 d. 10:55

S. Skvernelis apie M. Majausko pasitraukimą: reikėjo sulaukti kadencijos pabaigos

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


263090

Ketvirtadienį Seimo nariui Mykolui Majauskui pareiškus, jog šis ketina pasitraukti iš parlamento ir atsisakyti mandato, opozicijos atstovai teigia suprantantys tokį buvusio konservatoriaus žingsnį. Tačiau politikai pažymi, kad M. Majauskui derėjo sulaukti kadencijos pabaigos.

„Manau, kad reikėtų sulaukti kadencijos pabaigos ir tada tą sprendimą padaryti, nes, iš tiesų, žmonės balsavo“, – apgailestavo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovas Saulius Skvernelis.

Visgi, buvęs premjeras tvirtino, kad iš dalies supranta M. Majausko sprendimą pasitraukti iš politikos – pasak S. Skvernelio, kuo ilgiau specialistas dirba valstybinėse institucijose bei Seime, tuo darosi sunkiau grįžti į privataus sektoriaus pabaigas.

„Profesine prasme, jeigu galvoji ar keisti Seimo nario (mandatą – ELTA) ar politiką į kažką – tą reikia daryti kuo anksčiu, nes su kiekviena kadencija tą padaryti sunkiau“, – aiškino jis.

Panašiai M. Majausko pasitraukimą vertino ir Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

„Suprantamas sprendimas. Sprendimas, kuris, matyt, sukasi ne vieno Seimo nario galvoje, visame tame politiniame kontekste. Džiugu, kad jis vienas iš tų Seimo narių, kuriam pavyko įsilieti į privatų sektorių. Ne visada tokie ėjimai būna sėkmingi“, – kalbėjo jis.

Visgi, „darbietis“ antrino S. Skverneliui – anot A. Mazuronio, M. Majauskui derėjo sulaukti Seimo kadencijos pabaigos.

„Gal ir nelabai gera žinutė (rinkėjams – ELTA). Vis tik aš būčiau šalininkas to, kad reikėtų atbūti politinį ciklą“, – aiškino politikas.

G. Paluckas: jaunesni Seimo nariai netveria darbo tempo

Tuo metu socialdemokratas, Gintautas Paluckas, vertindamas M. Majausko sprendimą, pastebėjo, kad parlamentaras nebeturi gerų ir palankių ryšių nei su partija, nei konservatorių frakcija Seime. Todėl, pasak opozicijos atstovo, ketinimai grįžti į privatų sektorių yra „natūralus žingsnis“.

„Manau, kad tai natūralus veiksmas, nes iškritus iš bendrų politinių kontekstų – t. y., iš frakcijos, iš partijos – kito politinio kelio ar karjeros darymo nenusimatė. Priėmė sprendimą grįžti į privatų sektorių – matyt ir algą geresnę gavo“, – žurnalistams Seime teigė socialdemokratas.

Klausiamas, ar pastarasis M. Majausko sprendimas palikti parlamentą nesudaro neigiamo vaizdinio apie Seimą ir jo darbą, G. Paluckas pripažino – įvaizdis prastas.

„Neištvėrus nė vienos kadencijos susidaro įspūdis, kad jaunesni Seimo nariai netveria Seimo darbo tempo. Toks ir įvaizdis – prastas įvaizdis“, – nedaugžodžiavo jis.

ELTA primena, kad ketvirtadienį Seimo narys M. Majauskas paskelbė atsisakantis parlamentaro mandato.

M. Majauskas 2020 metais į Seimą buvo išrinktas pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos sąrašą. Politikui atsisakius parlamentaro mandato į Seimą turėtų ateiti pirmasis už brūkšnio sąraše šiuo metui esantis žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Išrinktas į Seimą, parlamentaras ėjo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigas. Visgi, pernai rudenį parlamentaras pasitraukė iš šio posto, o vėliau buvo pašalintas ir iš TS-LKD. Jis aktyviai rėmė su Vyriausybe nesuderintą iniciatyvą dėl lengvatinio PVM tarifo maitinimo įstaigoms.

Nutrūkus ryšiams su partija, M. Majauskas pranešė kandidatuojantis į Vilniaus mero postą, tačiau rinkimai politikui buvo nesėkmingi – jis į antrą rinkimų turą nepateko.

Šiuo metu M. Majauskas dirbo Mišrioje Seimo narių grupėje, Seimo Kultūros komitete.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA