S. Kairys teigia, kad į devintąjį sankcijų paketą turėtų būti įtraukta daugiau rusiškų kanalų: penki sankcionuoti kanalai nėra pabaiga

S. Kairys teigia, kad į devintąjį sankcijų paketą turėtų būti įtraukta daugiau rusiškų kanalų: penki sankcionuoti kanalai nėra pabaiga
Lietuva
Unsplash.com nuotr.
Rugilė Augustaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kultūros ministras Simonas Kairys pažymi, kad Europos Sąjungos (ES) kultūros ministrų susitikime Briuselyje buvo diskutuojama dėl sankcijų Rusijai griežtinimo. S. Kairys viliasi, kad į devintąjį sankcijų paketą bus įtraukta daugiau rusiškų kanalų ir bus sutarta, kad rusiškuose televizijos kanaluose nebūtų europietiškų reklamų.

„Sankcijos nėra tik apie ekonomiką, dujas, kitus išteklius. Galų gale, kai vertiname ir pavojų, tai informacinis laukas irgi labai reikšmingas. Bet puikiai suprantame, kad nei tie penki sankcionuoti kanalai yra pabaiga, nei ta kova su dezinformacija kažkur sustojo, nei Rusija pradėjo kitaip elgtis. Paaiškėja net ir tokie dalykai, kad ES subjektų valdomi palydovai tampa kaip platforma, per kurią rusiškų televizijų signalas sklinda į kitus kontinentus, pavyzdžiui, Afriką. Tad tikrai yra ką nuveikti“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ teigė S. Kairys.
 
„Jei mes turime vienoje rankoje ir kalbame apie dezinformaciją, kitoje rankoje reikia suprasti, kad yra ir kitų niuansų. Yra kabelinės televizijos, įmonės, kurios tokią paslaugą teikia, kurios įtraukia tuos rusiškus kanalus, tad, kitaip tariant, mes tokiu būdu tiesiogiai prisidedame prie karo finansavimo, mokėdami už paslaugą, kurios pakete yra rusiški kanalai. Arba, tarkim, tebėra įmonių ES, kurios pardavinėja reklamą rusiškose televizijose. Kitaip tariant, be to tokio dezinformacijos aspekto, toks net ekonominis, tiesioginis karo rėmimas irgi yra faktorius“, – pridūrė jis.
 
Ministras nurodo, kad į devintąjį sankcijų paketą siūloma įtraukti daugiau rusiškų televizijos kanalų. Taip pat kalbama apie europietiškų reklamų draudimą rusiškuose kanaluose bei rusiškos televizijos retransliavimą už ES ribų.
 
„Kalbant apie retransliavimą į kitus kontinentus, gali užtekti tiesiog kontroliuoti jau esamų sankcijų vykdymą ir šioje vietoj galbūt jau kažko papildomo daryti nereikės“, – pažymėjo S. Kairys.
 
„Visi ieško sprendimų, renka informaciją, įtikinėja kitas šalis ir pamažu tie sprendimai bręsta. (...) Manau, kad devintajame sankcijų pakete bus žengtas žingsnis į priekį, vėl kalbant klausimais apie informacinę erdvę ir dezinformacijos ribojimą“, – pridūrė jis.