S. Kairys sureagavo į dalies LNOBT darbuotojų pasipiktinimą dėl naujosios vadovės: komisijos sprendimu visiškai pasitikiu

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kultūros ministras Simonas Kairys tikina visiškai pasitikintis komisija, kuri naująja Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadove išrinko Laimą Vilimienę. Ministras taip pat atkreipia dėmesį, kad vadovybės pokyčiais nepatenkinti teatro darbuotojai visada turi galimybę skųsti komisijos sprendimus.

„Aš labai įdėmiai stebėjau spaudos konferenciją teatro. Ir ta spaudos konferencija prasidėjo nuo kažkokių teiginių, kad yra nevertinti vieni ar kiti dalykai. Tai aš kiek prisimenu mūsų bendrą darbą, kuris tęsiasi jau virš dviejų metų, yra buvę visko, yra buvę ir visokių anoniminių skundų ir kitų dalykų. Tai su teatru visada stovėjome vienoje barikadų pusėje ir šis klausimas nėra apie tai ar mes kažko nevertiname, ar kažkam prieštaraujame ar panašiai“, – žurnalistams penktadienį akcentavo S. Kairys.
 
Ministras pabrėžė, kad konkursas į naujojo LNOBT vadovo pareigas buvo paskelbtas dėl to, kad baigėsi teatrui vadovavusio Jono Sakalausko kadencija. S. Kairys tikina komisija, kuri rinko kandidatus į teatro vadovo pareigas, visiškai pasitikintis.
 
„Kalbant apie vadovą, tai esamas vadovas nėra atleidžiamas – jam pasibaigė kadencija. Su tokiomis sąlygomis žmonės ateina į konkursą, konkuruoja ir nėra kažkokio automatinio būdų pratęsti vieno ar kito vadovo veiklą, pavyzdžiui, skirtingai nei kitose kitokio pobūdžio įstaigose, kur tai yra įmanoma. O šiaip aš komisija, kuri rinko pretendentus visiškai pasitikiu“, – patikino S. Kairys.
 
„Aš kalbų matau įvairiausių ir klišių bandomų užmesti ar kažkokių kitų dalykų, kurie, man atrodo, truputėlį jau ir peržengė tam tikras ribas. Neabejoju tikrai nė vienu komisijos nariu, neabejoju rezultatais ir tikrai manau, kad reikia gerbti ir įstatymą, ir žmogų, kuris laimėjo konkursą“, – pridūrė jis.
 
S. Kairys akcentavo vertinantis L. Vilimienės darbą ir kompetenciją.
 
„Man atrodytų, kad šis klausimas nėra apie tai, ar mes neįvertinome teatro, šis klausimas yra apie tai, kad mes turėjome organizuoti konkursą, kuris įvyko“, – pažymėjo jis.
 
Ministras tikina, kad šioje situacijoje Kultūros ministerija imsis mediatoriaus vaidmens.
 
„Be abejo, visada tas mediatoriaus vaidmuo Kultūros ministerijai buvo toks. (...) Aš viską suprantu: ir nerimą, ir nusivylimą, ir reakcijas, tai yra tikrai labai žmogiška ir čia, manau, empatijos mums netrūksta. Bet čia kaip ir bet kokiame darbe, tiesiog yra tokia situacija, ją tiesiog reikia priimti, o teisingiausia būtų, kad jeigu yra kažkokių klausimų, kažkokių abejonių, yra visos galimybės skųsti komisijos sprendimus“, – sakė S. Kairys.
 
ELTA primena, kad trečiadienį Kultūros ministerija pranešė, jog konkursą eiti LNOBT generalinio direktoriaus pareigas laimėjo dabartinė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė, pakeisianti dabartinį teatro vadovą, operos solistą Joną Sakalauską, vadovavusį teatrui nuo 2018-ųjų.