S. Kairys lankėsi Panevėžyje: miestui palinkėjo tapti ryškiu kultūrinės traukos centru

Panevėžys
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kultūros ministras Simonas Kairys šiandien lankėsi Panevėžio kultūros įstaigose, susitikimuose aptarė aktualius kultūros srities klausimus ir vykdomus projektus, praneša Kultūros ministerija.

Apžiūrėjęs baigiamą įrengti Stasio Eidrigevičiaus menų centrą (SEMC), šiemet planuojantį atverti duris lankytojams, S. Kairys palinkėjo šiam naujos kartos muziejui, panaudojant S. Eidrigevičiaus kūrybą, pasaulio meno paveldą bei įvairių žanrų šiandienos kūrėjų darbus, tapti Panevėžio ir viso regiono kultūrinės traukos centru, ryškiu orientyru šalies kultūrinio turizmo žemėlapyje. 
 
Kultūros ministras taip pat lankėsi Pragiedrulių sodyboje, kurioje gyveno ir kūrė poetas, publicistas, tarpukario Panevėžio krašto visuomenininkas Juozas Čerkesas-Besparnis. Čia baigiamas gyvendinti Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšomis finansuojamas projektas ir pradeda veikti Vienijantis kūrybiškumo centras. Planuojama, kad šis centras taps SEMC padaliniu ir prisidės prie bendrų muziejinių, edukacinių, parodų organizavimo ir kūrybinių veiklų, skelbiama ministerijos pranešime žiniasklaidai. 
 
Lankydamasis Juozo Miltinio dramos teatre, ministras susipažino su neseniai baigta atnaujinti šios kultūros įstaigos infrastruktūra. ES paramos ir valstybės lėšomis įsigyta ir instaliuota pagrindinė didžiosios salės scenos mechanizmų sistema, garso ir scenos meninio apšvietimo sistemos, vaizdo instaliacijų įranga, įrengti du žmonių su negalia keltuvai. 
 
S. Kairys lankėsi Panevėžio lėlių vežimo teatre – vieninteliame tokiame teatre Europoje, jame šiuo metu dirba ir 9 aktoriai bei dailininkas iš Ukrainos. Ministras taip pat lankėsi Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. 
 
Aktualius kultūros srities klausimus ir vykdomus projektus kultūros ministras aptarė susitikime su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku, o pavakare Panevėžio miesto dailės galerijoje susitiko su miesto kultūros įstaigų vadovais ir kultūros bendruomenės atstovais. 
 
Kartu su S. Kairiu Panevėžyje viešėjo kultūros viceministras Albinas Vilčinskas ir ministro patarėjas Sigitas Šliažas.