S. Gentvilas: žmonės patys gali būti efektyviais aplinkosaugininkais, reikalauti čekio

Lietuva
Pexels.com nuotr.
Milena Andrukaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Žmonės gali daug prisidėti siekiant užkardyti nelegalų atliekų verslą, sako aplinkos apsaugos ministras Simonas Gentvilas ir ragina visada reikalauti čekio už išvežamas šiukšles.

„Man tai nebuvo staigmena, nes nėra viskas tvarkoj Lietuvoj, grynųjų ekonomika klesti, žmonės užmerkia akis, moka grynaisiais, o gryni nelegalūs pinigai gimdo verslą, kuris bando paslėpt, po to mes turime sugaudyti (pažeidėjus) ir čia valstybės institucijos nėra totaliai taiklios“, – ketvirtadienį per Žinių radiją kalbėjo ministras.

Reaguodamas į naujienų portalo „15min“ šią savaitę paskelbtą tyrimą dėl nelegalaus atliekų verslo S. Gentvilas teigė, jog tai yra „ir visuomenės, ir valstybės išsivystymo problema“.

„Kad atliekų versle susikaupusi masė recidyvistų, nes atliekų versle pelningiausia yra nesutvarkyti, tai labai aiškiai atskleidė žurnalistinis tyrimas. Griaunate vonią, vietoje to, kad nuvežtumėte į didžiagabaritę aikštelę savo plyteles išardytas, priduodate į autobusiuką ir užsimerkiame kaip visuomenė, kur bus nuvežta“, – sakė ministras.

Jis pripažino, kad aplinkos apsaugos inspektoriai ne visada tinkamai atlieka savo darbą, teigė, jog problemas bus siekiama spręsti, bet ragino prisidėti ir visuomenę.

„Kviečiu visuomenę būti neabejingą, visada imti čekį, visada reikalauti, visada klausti tiesioginių klausimų, kur mano šiukšlės bus priduotos, duokit čekį, garantiją, jūs galit būt tokiais pat efektyviais aplinkosaugininkais kaip ir valstybiniai aplinkosaugininkai“, – kalbėjo S. Gentvilas.

Portalas „15min“ šią savaitę paskelbė tyrimą, kuriame nurodoma, jog Vilniaus rajone Marijampolio miške 1,7 hektaro žemės sklypo teritorijoje funkcionavo nelegalus Juodžių sąvartynas.

Aplinkos apsaugos departamentas ketvirtadienį paskelbė, kad nelegalių atliekų vežėjų žala Juodžių kaime esančiai aplinkai siekia 4,6 mln. eurų.

Portalas „15min“ skelbė, jog daugiau nei pusmetį atlikto tyrimo metu departamento pareigūnai nesugebėjo užtikrinti reikiamos nelegalių vežėjų kontrolės.