S. Gentvilas nusišalino nuo sprendimų Aplinkos apsaugos departamente

5571af8933b1712d0b3ed32320f672ce9a407a19
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Trečiadienį Vyriausybė posėdyje priėmė aplinkos ministro Simono Gentvilo nusišalinimą nuo dalyvavimo rengiant, svarstant ar priimant sprendimus, susijusius su Aplinkos apsaugos departamentu (AAD), kol atliekamas tyrimas dėl jo nuosavybės teise valdomame žemės sklype vykdytų miško kirtimų.

Kaip nurodoma Vyriausybės nutarime, tam laikui minėtos aplinkos ministro funkcijos perduotos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui.
Šiemet kovo 7 d. viešoje erdvėje paskelbta informacija, kad aplinkos ministro nuosavybės teise valdomame sklype po vykdytų miško kirtimų sugadintas miško kelias, gali būti padaryta ir kitų aplinkosauginių pažeidimų.

„Atsižvelgiant į Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas ir tai, kad aplinkos ministrui, kaip valstybės politikui ir įstaigos vadovui, taikomi aukšti veiklos skaidrumo ir atsakomybės standartai, siekiant užkirsti kelią interesų konflikto regimybei, yra pagrindas aplinkos ministrui S. Gentvilui nusišalinti nuo dalyvavimo rengiant, svarstant ar priimant sprendimus, susijusius su AAD, kol AAD atliks tyrimą dėl aplinkos ministro nuosavybės teise valdomame žemės sklype vykdytų miško kirtimų“, – rašoma dokumente.

Elta primena, kad naujienų portalas „Delfi“ kovą paviešino informaciją apie galimus S. Gentvilo miške padarytus pažeidimus.

Teigiama, kad po miško kirtimo liko provėžos, buvo sugadintas miško kelias, neteisingai naudotos valksmos. Pabrėžiama, kad miško kelias apgadintas ir kaimyniniame sklype, taip pat suniokotas griovys. Anot Seimo opozicijos, kirtimams S. Gentvilas pasirinko mažiausiai biologinę įvairovę tausojantį plynąjį kritimą.