PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2017 m. Spalio 31 d. 07:56

„Ryto“ pagrindinėje mokykloje sušoktas tarptautinis šokis

Marijampolė

Loreta AkelienėŠaltinis: Etaplius.lt


18639

Neseniai išvyko svečiai iš „Ryto“ pagrindinės mokyklos, kur viešėjo kaip projekto partneriai. Apsilankė 25 žmonių grupė, kurią sudarė Italijos, Katalonijos, Vokietijos ir Rumunijos atstovai.


Foto galerija:

m9b1168.jpg
m9b1171.jpg
m9b1174.jpg
m9b1181.jpg
m9b1182.jpg
m9b1185.jpg
m9b1188.jpg
m9b1192.jpg

Viešnagės dienomis (spalio 16–20 d.) svečiai domėjosi Lietuvos ir Suvalkijos istorija, lankėsi įvairiuose istoriniuose objektuose. Juos sužavėjo Marijampolės parkai, kuriuose taip gražu ir ramu. Nors šiek tiek stebino, kad žmonių net ir po darbo dienos gatvėse tiek mažai.

Svečiai susipažino su Marijampolės istorija, ją liudijančiais paminklais. Aplankė Vilnių, Kauną, Trakus. Grožėjosi miestų architektūra, istorija, nemažai sužinojo apie Lietuvos praeitį ir dabartį. Ypač sužavėjo Trakai ir didinga mūsų šalies praeitis – tas laikotarpis, kai valstybė buvo nuo Baltijos iki Juodosios jūros.

Pagrindinis projekto „Erasmus+ KA2: Walking the line“ tikslas – leidžiant laiką gamtoje, keliaujant pėsčiomis, susipažinti su Europos šalių istorija, skaudžiausiais praeities įvykiais. Tad buvo surengtas žygis pėsčiomis, pavadintas „Pasaulinių karų sūkuryje. Partizanų takais“. Žygeiviai nukeliavo 15 kilometrų, aplankydami paminklą vokiečių kariams, Juodelių žvyro karjerą-draustinį, pokario partizanų žuvimo vietas, įveikė atstumą nuo Akmenynų mokyklos Kalvarijos savivaldybėje iki pat Marijampolės.

Su projekto dalyviais susitiko ir aukščiausi Marijampolės savivaldybės vadovai.

Kulminacija tapo renginys „Šokis mus vienija“, vykęs mokykloje ketvirtadienį. Visos šalys pristatė po savo tautinį šokį, taip išryškindamos savo skirtumus. Taip pat parodė vaizdo medžiagos apie šalies papročius, gamtą, istoriją.

Pabaigoje buvo sušoktas bendras šokis – visas šalis vienijantis ir jungiantis. Jo tarptautinė mokinių grupė mokėsi visą savaitę, taip įrodydama, kad visų šalių folklore galima rasti panašių elementų, o šokio, judesio kalbą supranta visi.

Kartu keliaudami, kurdami bendrą šokį, aktyviai leisdami laisvalaikį su kitų šalių atstovais mokiniai turėjo puikią galimybę stiprinti kalbinius ir bendravimo įgūdžius, lavinti sveikatą ir ištvermę, tobulinti komandinio darbo įgūdžius.

Keliaudami mokiniai ir mokytojai nemažai pabendravo, suspėjo pažinti vieni kitus. Pasirodo, mums, lietuviams, artimas ir suprantamas katalonų noras turėti nepriklausomą valstybę, tuo mūsų istorijos panašios. Daugelis žino, kad šiuo metu kaip tik ir vyksta procesai, kurie turėtų atvesti Kataloniją į nepriklausomybę.

Katalonijos, Ispanijos regiono, atstovai buvo labai susirūpinę, kad projekto organizatoriai lietuviai nesupainiotų jų vėliavos su Ispanijos. Sakė net neisią į mokyklą, jeigu bus iškelta ne jų, o Ispanijos vėliava. Ir visokiais būdais stengėsi pabrėžti savo kitoniškumą nuo Ispanijos, pademonstruoti išskirtinumą. Pasirodo, atvykusieji katalonai buvo ypač aktyvūs laisvės kovoje – savo mokykloje suorganizavę referendumo balsavimą, nors daugelis mokyklų tą dieną buvo uždarytos.

Vakarais tarp svečių irgi vyko kalbos apie Katalonijos nepriklausomybę. Katalonai žavėjosi Lietuvos laisvės kelio istorija, ypač Baltijos keliu. Lietuviai parodė jiems, nuo kurios vietos jis prasidėjo – nuo varpinės Vilniuje, Katedros aikštėje. Svečiai noriai fotografavosi atminčiai Baltijos kelio pradžios vietoje.

Ričardo Pasiliausko nuotraukos