PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2017 m. Birželio 8 d. 15:03

Rytietiška mankšta atgaivina ir kūną, ir dvasią

Trakai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


6143

Trakų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai pakvietė savivaldybės darbuotojus pietų pertraukos metu susipažinti su Tai Či sveikatingumo mankšta visiems, kad galėtų įvertinti poveikį fizinei ir dvasinei sveikatai.

Mankštos elementus pademonstravo Tai Či treneris Alvydas Makselis. Išbandžiusieji mankštos elementus, ja susidomėjo ir pageidavo daugiau užsiėmimų.

Tai Či( kinų kalba – „aukščiausios ribos kovos menas“) – kinų kovos menas, pasižymintis švelniais ir lėtais judesiais. Jis nuo seno žinomas kaip sveikatingumo, savigynos ir fizinio poilsio bei dvasinio nušvitimo visuma. Tai Či tikslas – savigyna bei sveikatos stiprinimas, o jo galutinis praktikavimo tikslas – gyvenimo prasmės, harmonijos su pasauliu ir pačiu savimi atradimas. Teisingai atliekami Tai Či Čuan judesių sistemos pratimai padeda atsipalaiduoti, nuraminti mintis, gerinti kraujotaką, taisyti kūno laikyseną, sustiprinti imuninę sistemą bei vystyti vidinę energiją Či. Tai Či Čuan kovos menas pradėjo formuotis Kinijoje prieš kelis šimtmečius. Jos filosofinį pagrindą sukūrė mąstytojai daoistai, ieškoję būdų kaip pasiekti ilgaamžiškumą ir pažinti gyvenimo esmę.

Trakų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojų nuomone, ši mankšta padeda atsipalaiduoti ir pagerinti būseną daug prie stalo, su kompiuteriais dirbantiems žmonėms. Mankšta neatima daug laiko, tačiau jos naudair fiziškai, ir emociškai akivaizdi.

Trakų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija