„Rytas“ fiasko išvengė: KMT bronziniame mūšyje palaužė kovingus „Šiaulius“

BNS / Fotobankas nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt

205248

Dantimis ir nagais „Šiauliai“ kabinosi į Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) bronzos medalius, tačiau Vilniaus „Rytas“ galiausiai išsigelbėjo namų arenoje. Giedriaus Žibėno auklėtiniai rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėjo šiauliečius 76:71.

Šeštadienio pirmajame pusfinalyje šiauliečiai 68:80 nusileido Kauno „Žalgiriui“, o „Rytui“ tenkintis mūšiu dėl bronzos teko dėl dramatiškos nesėkmės 80:82 prieš Panevėžio „Lietkabelį“.

Šiauliečiai pirmosiose atakose atrodė gana užtikrintai, bet tuomet „Rytas“ spurtavo ir įgijo dviženklį pranašumą 21:11. Vis dėlto „Šiauliai“ jau šeštadienį savo kailiu pajautė, ką reiškia leisti varžovams kontroliuoti rungtynes, tad vilniečiams bėgti neleido.

Antrajame kėlinyje skirtumas tarp komandų ėmė mažėti, o žiūrovus nuo kėdžių kėlė Jonathanas Elmore'as, ne tik pats smaigstęs sunkius metimus, bet ir įspūdingai asistavęs komandos draugams.

Po pertraukos „Šiauliai“ ėmė veržtis į priekį, o ASG arenos tribūnos pradėjo švilpti „Rytui“ bei skanduoti šiauliečių komandos pavadinimą.

Ir nors nuostabiai kovojo Antano Sireikos auklėtiniai, galiausiai ketvirtajame kėlinyje Mindaugo Girdžiūno, Margirio Normanto ir kitų Vilniaus komandos žaidėjų meistriškumas leido išvengti gėdingo rezultato.

Likus žaisti dvi minutes, vilniečiai pirmavo tik 3 taškais (72:69), bet Lukas Uleckas įkratė sunkų tritaškį (75:69), jam dvitaškiu atsakė J.Elmore'as (71:75).

Dukart apsigynė „Šiauliai“ nuo varžovų atakų, bet dukart užpulti nesugebėjo ir į pergalę neužsikabino.

Mindaugas Girdžiūnas kilo nuo suolo šiose rungtynėse, tačiau per 23 minutes suvertė 23 taškus ir buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas.

Šiauliečių gretose J.Elmore'as surinko 21 tašką ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Rytas“ tritaškius (44 proc. – 12/27) metė taikliau nei dvitaškius (37 proc. – 10/27). „Šiauliai“ šiame mače metė tik 9 baudų metimus, o štai „Rytas“ – net 31.

„Rytas“: M.Girdžiūnas 23, L.Uleckas 17 (6 atk. kam.), M.Normantas 14, J.Williamsas (10 atk. kam.), G.Radzevičius (10 atk. kam.) ir A.Butkevičius po 6.

„Šiauliai“: J.Elmore'as 21 (9 rez. perd., 22 naud. bal.), A.Urbutis 13, D.Sabeckis 12, M.Varnas 10, I.Armwoodas (8 atk. kam.) 6.

„Šiauliams“ tai buvo pirmasis kartas KMT finalo ketverte, „Rytas“ taurę į viršų yra kėlęs du kartus.

Finalo rungtynės vyks sekmadienį 19:15 val.