Rusų teismai skyrė laisvės atėmimo bausmes dešimtims žmonių, norėjusių pagerbti A. Navalną

20240216ppel30401602
Pasaulis
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rusijos teismai skyrė trumpalaikes laisvės atėmimo bausmes dešimtims Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno atminimo mitinguose sulaikytų asmenų, rodo oficialūs teismų pranešimai.

Vien Sankt Peterburge nuteisti 154 asmenys.

Šeštadienį ir sekmadienį miesto teismų tarnybos paskelbtose nutartyse nurodyta, kad 154 asmenims už griežtų Rusijos įstatymų, nukreiptų prieš protestus, pažeidimą skirta iki 14 dienų laisvės atėmimo bausmė.

Teisių gynimo grupės ir nepriklausomos žiniasklaidos priemonės pranešė apie keletą panašių nuosprendžių kituose šalies miestuose.

47 metų A. Navalnas mirė penktadienį vienoje Arkties pataisos kolonijoje, kur buvo nuteistas kalėti 19 metų pagal kaltinimus, kuriuos nepriklausomos teisių gynimo grupės ir Vakarų šalys pasmerkė kaip kerštą už opoziciją Kremliui.

Savaitgalį policija dešimtyse miestų sulaikė šimtus rusų, atėjusių padėti gėlių ir uždegti žvakučių jo garbei prie paminklų Stalino laikų represijų aukoms atminti.

Antikremliškos demonstracijos ar vieši pasipriešinimo režimui pareiškimai Rusijoje yra neteisėti pagal griežtas karinės cenzūros taisykles ir įstatymus, draudžiančius rengti nesankcionuotus mitingus.

Savaitgalį policija ir civiliais drabužiais vilkintys vyrai patruliavo dešimtyse Rusijos miestų, kur žmonės buvo susirinkę pagerbti A. Navalno atminimo.

Buvo keli pranešimai apie tai, kad jie naktį vis pašalindavo žmonių paliktas gėles ir žvakutes.

Filmuotoje medžiagoje užfiksuota, kaip ant tilto šalia Kremliaus, kur 2015 metais buvo nužudytas kitas pagrindinis Vladimiras Putino kritikas Borisas Nemcovas, vyrai su gobtuvais rinko gėles į šiukšlių maišus.