Rusų įstatymų leidėjas ragina imtis veiksmų prieš Putiną dėl termino „karas“ panaudojimo

Pasaulis
Stop kadras
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vienas Rusijos municipalinis įstatymų leidėjas paragino imtis teisinių veiksmų prieš šalies prezidentą Vladimirą Putiną dėl to, kad jis invaziją į Ukrainą pavadino „karu“, o ne naudojo oficialų Maskvos sugalvotą terminą.

V. Putinas ketvirtadienį spaudos konferencijos metu teigė, kad Rusija nori kuo greičiau „užbaigti šį karą“, turėdamas omenyje karą Ukrainoje.

Kremliaus pareigūnai vasarį pradėtą invaziją į Ukrainą paprastai vadina terminu „speciali karinė operacija“, o pagal naujai priimtus teisės aktus termino „karas“ vartojimas šiame kontekste laikomas baudžiamuoju nusikaltimu. 

„V. Putinas pavadino karą karu, tačiau nebuvo jokio dekreto nutraukti specialiąją karinę operaciją ir nebuvo paskelbtas joks karas... Išsiunčiau kreipimąsi į valdžios institucijas, kad V. Putinas sulauktų teisingumo už „melagienų“ apie kariuomenę skleidimą“, – socialiniuose tinkluose ketvirtadienį pareiškė Sankt Peterburgo įstatymų leidėjas Nikita Juferevas.

Jis taip pat paskelbė Rusijos generaliniam prokurorui ir vidaus užsienio reikalų ministrui adresuotų skundų nuotraukas. 

Anksčiau šį mėnesį Maskvos teismas nuteisė Kremliaus kritiką Ilją Jašiną už „melagingos informacijos“ apie Rusijos kariuomenę skleidimą po to, kai jis pasmerkė Maskvos puolimą Ukrainoje.

Kitas Maskvos tarybos narys Aleksejus Gorinovas liepą buvo nuteistas septynerius metus kalėti už tai, kad pasisakė prieš puolimą Ukrainoje.