Rusnėje vyks žuvienės virimo čempionatas

serviene
Šilutė
Marijus Budraitis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šilutės rajono savivaldybės inf.

Iki 15-ojo tarptautinio žuvienės virimo čempionato Rusnėje liko nepilnos 3 savaitės, o užsiregistravusių komandų skaičius pasiekė įprastinį 50-tuką.

Pirmą kartą čempionate ryžosi save išbandyti ir Lietuvos policijos komanda su savo virėju Ričardu Šidlausku. Komandos vadovas pats Tauragės apskrities policijos komisariato viršininkas Raimondas Vaitkevičius. Net 30 žmonių komanda iš Tauragės su gražiomis idėjomis ketina puikiai įsilieti į Katilų alėjos gyvenimą, reprezentuojant ir savo nelengvą profesiją.

Pirmą kartą istorijoje žuvienę virs gausi 51 žmogaus jungtinė komanda iš visos Lietuvos pavadinimu „Žuvininkystės VVG tinklas“. Taip pat į virėjų šeimą įsilies dar vieni debiutantai „Pamare žemaite“. Į Žemaičių klubą neseniai susibūrė mūsų krašte gyvenantys šio regiono atstovai, kurie virėjo pareigas patikėjo charizmatiškam žemaičiui Jonui Jasui. Kaip visada publiką stebins sparčiai prie legendinės komandos statuso artėjanti bendraminčių sportiškų vyrų komandėlė „Pagauk kablį“, su savo nepailstančiu virėju, prisiekusiu žuvienės čempionato fanu Ramūnu Marozu. Į kurią pasaulio vietą jį benublokštų darbo reikalai, į čempionatą jis visada sugrįžta, ir su savo vyrais būtinai įsteigia milžiniškos pipirinės prizą kuriai nors originaliai komandai.

Šilutės rajono savivaldybės darbuotojų profesinės sąjungos nariai susibūrė į komandą „Kosmoso pelės“, kurioms vadovaus Eglė Limbienė, o žuvienę virs savivaldybės buhalterė Anžela Bernotienė. Puikus ir užkrečiantis pavyzdys, kada savivaldybės darbuotojai įsilieja į šventę ne kaip žiūrovai, o patys tampa šventės dalimi.

Į čempionatą grįžta tie patys „Ignalinos unguriokai“ prie savo anketos prirašę, kad laukė visus metus mūsų nuostabios šventės, į kurią nori važiuoti tiek komandos senbuviai, tiek ir naujokai, nepaisant ilgos kelionės iš Ignalinos į Rusnę.

Žuvienę virs ir Šilutės savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai su savo virėju Artūru Džalogonija, taip pat Vileikių pasienio užkardos komanda „Siena“, kuri į čempionatą sugrįžta jau 5 kartą, o prie katilo sparčiai suksis nepamainomas jų virėjas Alvydas Nerelis.

Nėra tokio čempionato, kad jame nedalyvautų jau legendinės komandos statusą turintys UAB „Šilutės vandenys“, kurie žuvies sriubos kategorijoje jau yra iškovoję 3 vietą. Į čempionatą jie grįžta jau 14-ąjį kartą, o žuvienės virimą patikėjo savo darbuotojai Daliai Ptašinskienei. Vandentiekiečių komandos išmanusis šių metų šūkis – „Skanus vanduo, skani žuvienė“. Vieno šios komandos nario laukia ypatinga staigmena, kurios paslapties šydas nukris šventės metu.

Pirmą kartą žuvienę virs asociacija „Grabupių kaimo bendruomenė“, besąlygiškai pasitikėjusi savo virėju Raimondu Šapalu. Jau pati virėjo pavardė net neleidžia abejoti žuvienės kokybe ir gardumu.

Čempionatą aiškiai pamilo Skuodo kraštas, kuris ruošiasi atsakingai ir atsiunčia net 3 komandas. Viena jų „Rūkū masals“ čia grįš su žemaitiškų valgių pamokomis ir degustacija, muzika ir dainomis, o jų šūkis, kaip ir komandos pavadinimas, parašytas žemaičių tarme „Skouds – kėits kuršiu krašts“.

Kaip visada vieni pagrindinių šventės rėmėjų – „Mano būstas vakarai“ vėl atliks paštininkų funkcijas. Užsukę į jų kiemelį galėsite ant jų pasiūlytos nuotraukos-atvirutės parašyti palinkėjimą-atvirlaiškį ir adresą, kuriuo reikia jį išsiųsti. Jų dėka tai bus padaryta, o jūsų pasirinktas adresatas savo pašto dėžutėje suras malonią ir šiltą staigmeną, primenančią jus ir tuo pačiu 15-ąjį tarptautinį žuvienės virimo čempionatą.

Toliau tęsiama norinčių virti žuvienę komandų registracija. Dar ne vėlu kiekvienam iš jūsų suburti bendraminčius ir prisijungti prie visų kitų, šventėje verdančių žuvienę.

Šiame čempionate bus išskirtinai pagerbtas ir žuvienei bei šio krašto etnokultūrai ypač nusipelnęs žmogus, kuris mane konsultavo nuo pat pirmojo čempionato, suteikė daug įdomios informacijos ir dalijo patarimus, daug metų dirigavo žuvienės čempionato vertinimo komisijos darbui – Birutė Servienė. Jos dėka čempionato kartelę mes sugebėjome pakelti į tokį lygį, kurį turime šiandien ir šiai moteriai visada liksime dėkingi.

Didelis susidomėjimas tarptautiniu žuvienės virimo čempionatu kyla ir tarp Rusnės laivininkų, kurie nori šią šventę pasiekti vandens keliais ir toks jų noras yra visai suprantamas. Visi esate laukiami šioje šventėje, nepriklausomai nuo to, kokią dalyvavimo formą pasirinksite: ar patys virsite, ar būsite žiūrovais degustatoriais.

Labai skatiname į žuvienės čempionatą atvykstant į kuprinę įsimesti jums priimtiną dubenėlį ir šaukštą, taip palengvinant užduotį rengėjams ir prisidedant prie ekologinės čempionato ateities vizijos atsisakyti vienkartinių indų. Tai mūsų siekiamybė, kuri kol kas atrodo iš fantastikos srities, todėl kaip ir kasmet, perkame 15 000 vienetų vienkartinės taros, kad galėtumėte paragauti pasirinktos komandos išvirtos žuvienės.

Kvieskite į čempionatą savo gimines ir bičiulius iš visur ir pasidarykite smagią bendrystės šventę po atviru dangumi Rusnės saloje. Ir žinokite seną tiesą, kad žuvienės čempionatas įvyks bet kokiu oru!