Rusijos pilietis Kalvarijos pasieniečiams rodė, įtariama, suklastotą čekišką dokumentą

Rusijos pilietis Kalvarijos pasieniečiams rodė, įtariama, suklastotą čekišką dokumentą
Kalvarija
Čekiško leidimo nuolat gyventi pavyzdys
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT Varėnos pasienio rinktinės inf.

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Rusijos pilietį, kuris pateikė, įtariama, suklastotą leidimą nuolat gyventi Čekijoje. Nuotraukoje - ne ši klastotė, o tokio leidimo pavyzdys.

Ketvirtadienį vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Marijampolė – Suvalkai, pasirinktiniam patikrinimui sustabdė mikroautobusą „Volkswagen Transporter“ vokiškais registracijos numeriais.

Lenkijos link vykęs vairuotojas, Rusijos pilietis, pasieniečiams pateikė tvarkingus dokumentus. Kalvarijos pasieniečiams įtarimų sukėlė kartu vykusio kito Rusijos piliečio pateikti dokumentai. 37-erių vyro rusiškame pase nebuvo Šengeno vizos, o jo vardu išduotas leidimas nuolat gyventi Čekijoje buvo įtartinas.

VSAT pareigūnai neužtruko išsiaiškinti, kad šis ruso pateiktas dokumentas yra, įtariama, visiška klastotė. Jei jis būtų tikras, tai užsieniečio buvimas Šengeno erdvėje būtų teisėtas.

Kalvarijos užkardos pareigūnai keleivį sulaikė ir uždarė į areštinę. Dėl disponavimo suklastotu dokumentu ar jo panaudojimo Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Pirminiais duomenimis, Rusijos pilietis į ES pateko ne per Lietuvos išorės sieną. Vėliau jis jau bendrijos viduje judėjo per vidaus sienas, prie kurių nuolatiniai tikrinimai nėra atliekami.

„Volkswagen Transporter“ vairavusiam Rusijos piliečiui Kalvarijos užkardos pareigūnai leido vykti toliau.